Żarniki ksenonowe D1R

Znaleziono produktów: 7
Sortuj:
Widok:   
z 1

Żarówki xenonowe D1R

Szybko postępujące zmęczenie, zaburzenia koncentracji, senność to wszystko objawy nieodpowiedniego oświetlenia drogi podczas prowadzenia samochodu. Bezpieczeństwo jazdy zapewniają nowoczesne źródła światła, takie jak żarniki ksenonowe D1R. Modele lamp o najwyższej jakości znajdziesz tylko w sklepie iParts.pl.

Jak działają ksenony?

Wbrew potocznemu przekonaniu lampa ksenonowa nie jest żarówką. Modele nie posiadają żarnika, a źródłem światła jest wyładowanie elektryczne pomiędzy dwoma elektrodami umieszczonymi w wytrzymałej bańce wypełnionej ksenonem. Sam zapłon powstaje w wyniku przyłożenia wysokiego – wynoszącego nawet kilkanaście tysięcy woltów – napięcia do elektrod. Po rozpoczęciu pracy napięcie jest redukowane do wartości 42 V lub 85 V – zależnie od typu lampy.

Bezpieczeństwo i styl

Ksenony emitują charakterystyczne niebieskie światło, które w stosunku do tradycyjnych  żarówek znacznie lepiej oświetla drogę i wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Lampy ksenonowe charakteryzuje wysoka sprawność energetyczna i trzykrotnie większa żywotność niż w często wykorzystywanych żarówkach halogenowych. Jednak komfort to nie jedyna zaleta gazowych lamp wyładowczych. Atrakcyjna barwa światła nadaje samochodowi także niezwykłego charakteru, wpływając na jego nowoczesny wygląd.

Typ ma znaczenie

Decydując się na ten typ oświetlenia, należy pamiętać, że choć wszystkie modele wyglądają podobnie, wybór jest podyktowany budową reflektora. Żarniki ksenonowe D1R sprawdzą się w reflektorach bez soczewki, z tradycyjnym odbłyśnikiem. Wykonano je ze zintegrowanym zapłonnikiem redukującym zakłócenia powodowane przez układ oświetleniowy. Napięcie prądu zasilającego wynosi 85 V.