Wiązki i moduły do haków holowniczych

Znaleziono produktów: 4
Sortuj:
Widok:   
z 1

Wiązki elektryczne do haków holowniczych

Montując hak holowniczy w samochodzie należy również pamiętać o instalacji odpowiedniej wiązki elektrycznej z modułem elektronicznym, co zapewni zasilanie holowanej przyczepie towarowej lub kempingowej, a także bagażnikowi. Zarówno przyczepa, jak i bagażnik np. rowerowy muszą posiadać własne oświetlenie, dlatego też wiązki i moduły do haków holowniczych to bardzo dobre i funkcjonalne rozwiązanie.

Wiązki do haków holowniczych z modułem czy bez?

Na rynku dostępne są zarówno wiązki uniwersalne, jak i dedykowane. Wiązki uniwersalne dzielą się na wiązki proste oraz te posiadające moduł sterujący, który jest niezbędny w zależności od zaawansowania elektronicznego auta. W przypadku, gdy samochód jest wyposażony w system sprawdzania sprawności żarówek Check Control, czujniki parkowania lub tez posiada magistralę Can Bus, wówczas moduł sterujący powinien zostać zainstalowany. Moduł elektroniczny nie jest konieczny w przypadku aut starszych oraz w większości samochodów japońskich, które działają z wykorzystaniem zwykłej wiązki. Moduł sterujący jest wyposażony we własne zasilanie.

Wiązki i moduły do haków holowniczych w dwóch wariantach

Do większości współczesnych modeli samochodów dostępne są wiązki do haków holowniczych w dwóch wariantach – 7 oraz 13 pin. Wiązka 7 pin pozwala na przenoszenie jedynie podstawowych świateł takich, jak kierunkowskazy, światła pozycyjne, światła stopu oraz przeciwmgielne. Stosuje się ją do przyczep poniżej 750 kg DMC (Dopuszczalnej Masy Całkowitej). Wiązka 13 pin jest używana w przypadku cięższych przyczep, które muszą posiadać własne światło cofania. Ponadto wiązka 13 pin posiada możliwość przekazania stałego zasilania np. dla urządzeń znajdujących się w przyczepie kempingowej. Obydwie wiązki do haków holowniczych są przeznaczone do instalacji w pojazdach z żarówkami oraz diodami LED.