Żarówka tablicy rejestracyjnej

Żarówki do podświetlenia tablicy rejestracyjnej to elementy o których bardzo często zapominamy. Są to niewielkich rozmiarów oraz mocy żarówki, których światło pada na tylną tablicę rejestracyjną. Najczęściej wykorzystywane są żarówki o symbolu w5w. W nowocześniejszych samochodach stosowane do tego celu są specjalne moduły LED. Światło pochodzące z oświetlenia tablicy powinno dać możliwość odczytania numerów rejestracyjnych z 20m, jednocześnie nie może być bezpośrednio widoczne z tyłu pojazdu z odległości większej od 25m. Ponadto tego musi być ono barwy białej naturalnej, czyli powinniśmy unikać odcieni białego wpadających w niebieski lub żółty.

Dobór żarówek oświetlenia tablicy rejestracyjnej

Rozwój technologii oświetlenia samochodu nabiera coraz większego tempa. Zmiany te dotyczą również takich elementów jak oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Starsze rozwiązania opierały się o światło żarówki do podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Obecnie w modzie i najchętniej wykorzystywane są różnego rodzaju moduły oraz żarówki tablicy rejestracyjnej LED. Dają one znacznie więcej światła, jednocześnie znacznie obniżając zużycie prądu. Cechują się również długowiecznością i bezawaryjną pracą, a niższa temperatura podczas świecenia sprawia, że nie niszczą one obudowy lampki. Dobierając oświetlenie tablicy do swojego samochodu pamiętajmy jednak by korzystać z homologowanych dla tego modelu rozwiązań. W innym wypadku możemy mieć problemy podczas kontroli policyjnej lub przeglądu. Unikajmy szczególnie tanich modułów lub żarówek LED dających niebieskie i intensywne światło.

Na rynku można znaleźć również mnóstwo niewiadomego pochodzenia modułów oraz żarówek, które nie tylko mogą rozpraszać innych kierujących, ale również mogą mieć negatywny wpływ na naszą instalację elektryczną. Jeśli zależy nam by żarówka oświetlenie tablicy rejestracyjnej była bardziej wydajna to wymieńmy ją na nową, a ponadto oczyśćmy lub wymieńmy również obudowę lampki. Często znajduje się ona w miejscu, które uniemożliwia jej skuteczne mycie na myjni, a dodatkowo jest narażona na zbieranie znacznych ilości zabrudzeń, które z czasem ograniczają jasność świecenia.

Powody usterek żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej

Żarówka tablicy rejestracyjnej najczęściej przestaje działać w sytuacji, kiedy dojdzie do jej spalenia. Są to zwykłe żarówki, w większości wypadków o oznaczeniu w5w, jednocześnie muszą ona działać razem z oświetleniem samochodu, więc bardzo często i długo. W skrajnych wypadkach może dojść do stopienia elementów plastikowych wchodzących w skład oprawki żarówki. Roztopiony plastik może zalać blaszki, które przewodzą prąd i doprowadzić do ograniczenia przepływu prądu i do wyłączenia żarówki. Podobny efekt może dać korozja, która doprowadzi do zniszczenia metalowych elementów żarówki oraz lampki. Jest ona narażona na wilgoć, zanieczyszczenia, sól drogową oraz inne niekorzystne czynniki. W obu wypadkach musimy jak najszybciej wymienić całą lampkę oraz żarówkę. Wymiana żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej

Wymiana żarówki tablicy rejestracyjnej jest stosunkowo prosta. Wystarczy odkręcić od zewnątrz plastikowy klosz osłaniający żarówkę, następnie usunąć ją z oprawki i założyć nową. Wymiana taka trwa maksymalnie kilka minut i wymaga posiadania przeważnie tylko jednego narzędzia – śrubokręta.

Najpopularniejsi producenci żarówek oświetlenia tablicy rejestracyjnej

  • Valeo
  • Bosch
  • Hella
  • Philips
  • Narva
  • Febi

W naszym sklepie oferujemy tanie żarówki tablicy rejestracyjnej pochodzące od najlepszych i dobrze sprawdzonych producentów. Dzięki temu klienci mogą wybierać do swojego samochodu części, które zapewnią im bezproblemową eksploatację.

Już teraz sprawdź wyjątkową ofertę sklepu internetowego iParts.pl oferującego szeroki wybór żarówek oświetlenia tablicy rejestracyjnych pasujących do wielu popularnych na naszym rynku samochodów.

Najpopularniejsi producenci

Żarówka oswietlenia tablicy rejestracyjnej GE
Żarówka oswietlenia tablicy rejestracyjnej PHILIPS
Żarówka oswietlenia tablicy rejestracyjnej LUCAS
Żarówka oswietlenia tablicy rejestracyjnej OSRAM
Żarówka oswietlenia tablicy rejestracyjnej MAXGEAR
Żarówka oswietlenia tablicy rejestracyjnej BOSCH
Żarówka oswietlenia tablicy rejestracyjnej NARVA
Żarówka oswietlenia tablicy rejestracyjnej HELLA
Żarówka oswietlenia tablicy rejestracyjnej VALEO