Podłużnica ramy

Każdy samochód posiada pewien zespół, który wiąże w całość wszystkie pozostałe podzespoły i mechanizmy składowe pojazdu. Takim zespołem, który stanowi de facto szkielet całego samochodu, jest tzw. rama.

Na ramie osadza się nadwozie. Z racji, że podczas jazdy, przede wszystkim po nierównej i wyboistej drodze, nadwozie podlega wyraźnym obciążeniom zmiennym, rama samochodu wraz ze współpracującymi podzespołami, ma zapewnić odpowiednią sztywność.

Budowa i zadania wspornika (podłużnicy i poprzecznicy)

Do ramy mocuje się wszystkie zespoły podwozia oraz nadwozia. I tak, typowa rama dźwigarowa składa się z podłużnych belek tj. podłużnic oraz kilku poprzecznych wsporników tzw. poprzecznic. Podłużnice tłoczy się  blachy stalowej, a ich odpowiedni kształt jest dobrany w sposób, który umożliwia odpowiednie rozmieszczenie zespołów danego pojazdu. Wsporniki poprzeczne tłoczy się także z blachy stalowej. Kształt zależy przede wszystkim od sposobu zamontowania w danym miejscu zespołów i mechanizmów auta.

Wspornik podłużny i poprzeczny to elementy konstrukcyjne nadwozia, których głównym zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej sztywności oraz w pewnym stopniu ochrona podzespołów znajdujących się za nimi np. podczas wypadku. Nierzadko wspornik stanowi także mocowanie dla zderzaka, lamp, czasem chłodnicy.

Bogata oferta wsporników podłużnych i poprzecznych sklepu internetowego iParts.pl to cała gama produktów do praktycznie każdej marki samochodu. Posiadamy wsporniki podłużne i poprzeczne najlepszych, renomowanych producentów, między innymi takich jak Swag, Prasco, Loro, AutoMega, JP Group, Klokkerholm, Van Wezel i Magneti Marelli.

Wszystkie oferowane przez nas wsporniki podłużne i poprzeczne są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Aby wybrać odpowiedni wspornik podłużny i poprzeczny do swojego auta, wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

Najpopularniejsi producenci

Wspornik podłużny i poprzeczny BLIC
Wspornik podłużny i poprzeczny KLOKKERHOLM
Wspornik podłużny i poprzeczny VAN WEZEL
Wspornik podłużny i poprzeczny DIEDERICHS
Wspornik podłużny i poprzeczny PRASCO
Wspornik podłużny i poprzeczny JP GROUP
Wspornik podłużny i poprzeczny JOHNS