Tłumiki samochodowe sportowe

Tłumiki sportowe bez wątpienia wpływają na walory wizualne oraz akustyczne samochodu i to wszystko. Współczesne układy wydechowe montowane w samochodach to jedne z bardziej przemyślanych i, wbrew pozorom, skomplikowanych konstrukcji. Ich budowę poprzedza długotrwały proces projektowy i szereg skomplikowanych obliczeń przeprowadzanych przez całe zespoły inżynierskie. Myli się więc ten, kto myśli, że założenie tłumika sportowego zwiększy moc silnika w jego samochodzie.

Tłumik sportowy w samochodzie

W pierwszej kolejności należy rozróżnić tłumik sportowy od sportowego układu wydechowego.

Tłumik sportowy do auta zmienia jedynie dźwięk i wygląd tylnego pasa samochodu. W większości przypadków służy on do zmiany częstotliwości i poziomu natężenia wydawanego dźwięku, powodując basowy pomruk pojazdu. Z kolei sportowy układ wydechowy, to tłumiki lub kompletne zespoły wydechu, które mają na celu zwiększenie dynamiki samochodu. Takie podzespoły są odpowiednio konstruowane, aby stawiały jak najmniejszy opór spalinom.

Największym zainteresowaniem wśród osób zaczynających przygodę z tuningiem cieszą się końcówki wydechu, głównie z powodu niskiej ceny oraz łatwiejszego montażu. Końcówki dzielimy na nakładki, rury montażowe, a także pojedynczy i podwójny tłumik sportowy.  Nakładki montuje się za pomocą śruby mocującej i przykręca się je na rurę wylotową tłumika. Rury montażowe mocowane są bezpośrednio do denka tłumika, poprzez ich wspawanie, natomiast pojedyncze i podwójne tłumiki montowane są przez przykręcenie obejmą lub poprzez wspawanie.

Na rynku dostępna jest cała masa końcówek wydechu wykonanych ze stali nierdzewnej, a także tłumiki oraz kompletne sportowe układy wydechowe, które posiadają odpowiedni atest. Wysokojakościowy sportowy tłumik tuningowy pozwala na modyfikację wydechu w niemal każdym modelu samochodu. Są to zazwyczaj produkty o dobrej jakości, które spełniają wszelkie normy oraz standardy. Zostały one zaprojektowane z myślą o osobach, które oczekują ponadprzeciętnej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia.

Z kolei profesjonalny tuning samochodu wymaga już dysponowania sporą ilością pieniędzy i zakupu wielu elementów, które skutecznie spełniają swoje zadanie. Ich jakość najczęściej zależy od ceny i bezpośrednio przekłada się na komfort oraz swobodę użytkowania samochodu. Cena samego tłumika sportowego wahają się od 100 zł do nawet kilku tysięcy złotych i zależy w głównej mierze od producenta, zapewnianego przez tłumik efektu, od jego jakości, trwałości oraz zaawansowania technicznego.

Popularni producenci tłumików sportowych

  • Bosal
  • Walker
  • Asmet
  • Vegaz
  • Magneti Marelli
  • MTS
  • IMASAF
  • Ernst
  • Blue Print

Interesuje Cię tłumik sportowy z homologacją o najlepszych dostępnych na rynku parametrach technicznych? Wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model i rocznik, a na końcu podaj wersję silnikową swojego auta. Nasz system znajdzie w kilka sekund to, czego szukasz.

Zapraszamy do iParts.pl po tanie tłumiki sportowe, w tym cichy tłumik i basowy tłumik w najlepszej cenie na rynku. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi i godnymi zaufania kontrahentami. Wszystkie dostępne części są fabrycznie nowe i posiadają gwarancję producenta. Zapewniamy profesjonalną obsługę techniczną, szeroki wybór asortymentu oraz szybką realizację zamówienia.

Najpopularniejsi producenci

Tłumik sportowy IMASAF
Tłumik sportowy ASSO
Tłumik sportowy JP GROUP
Tłumik sportowy ERNST
Tłumik sportowy WALKER

FAQ

Jakie korzyści daje zastosowanie tłumika sportowego?

Tłumiki sportowe to grupa produktów, które mogą mieć realny wpływ na osiągi naszego samochodu. Ich konstrukcja różni się nieco od bardziej powszechnie stosowanych, konwencjonalnych układów wydechowych. Sportowe tłumiki są bardziej wydajne, przez co są w stanie pozytywnie wpłynąć na moc naszej jednostki napędowej. Sposób ich budowy oraz forma sprawiają również, że auto staje się głośniejsze, co z pewnością jest dużą zaletą dla wszystkich miłośników sportowych doznań z jazdy.

Ile kosztują tłumiki sportowe do samochodu?

Ceny tłumików sportowych do samochodów osobowych zaczynają się już od kilkuset złotych, natomiast mogą kończyć się nawet na kilku tysiącach za sztukę. Kwota zakupu zależna jest tutaj od wielu kwestii, m.in. stopnia zaawansowania konstrukcji, czy modelu samochodu, do którego jest dedykowany dany produkt. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziecie Państwo tysiące części, które są dostarczane przez sprawdzonych i renomowanych producentów. Serdecznie zapraszamy!

Czy tłumik ma wpływ na moc samochodu?

Zdecydowanie tak. Dobrze dopasowany tłumik jest w stanie znacząco zwiększyć moc naszej jednostki napędowej. W niektórych przypadkach może być to nawet kilka lub kilkanaście procent. Właśnie dlatego wymiana tłumika jest bardzo często, jednym z pierwszych etapów, które są realizowane w ramach podnoszenia mocy w samochodzie. Tłumik odpowiada za odprowadzanie spalin, co jest istotnym parametrem, który ma znaczący wpływ na wydajność jednostki napędowej naszego samochodu.

Kiedy warto wymienić tłumik na sportowy?

Sportowy tłumik warto zastosować w samochodzie, gdy zależy nam na podniesieniu jego mocy oraz nadaniu mu nieco bardziej sportowego charakteru. Sportowy tłumik nie tylko poprawia osiągi pojazdu przez realne zwiększenie jego mocy, ale również ma duży wpływ na brzmienie całego układu wydechowego. Należy również pamiętać o aspektach wizualnych, jako że końcówki tłumika są często jedynym widocznym elementem całego układu, to zdecydowanie warto zadbać o ten aspekt w kontekście tuningu naszego auta.

Jak dobrać odpowiedni tłumik sportowy do swojego auta?

Dobierając odpowiedni tłumik sportowy do naszego samochodu, powinniśmy zwracać uwagę na to, by pasował on do pozostałych podzespołów całego układu, a także do systemów montażowych, które fabrycznie są wykorzystywane w naszym aucie. Warto więc bazować na dedykowanych produktach, które będą idealnie dopasowane do poszczególnych modeli samochodów. Unikniemy w ten sposób konieczności wykonywania custom’owych rozwiązań, które często mogą wpływać na gwarancję pojazdu lub zakupionych części.