Najpopularniejsi producenci

Przewody sztywne i elastyczne ORIGINAL IMPERIUM
Przewody sztywne i elastyczne METZGER
Przewody sztywne i elastyczne GATES
Przewody sztywne i elastyczne Metalcaucho
Przewody sztywne i elastyczne VAICO
Przewody sztywne i elastyczne FAST
Przewody sztywne i elastyczne AKRON-MALÒ
Przewody sztywne i elastyczne MEAT & DORIA
Przewody sztywne i elastyczne HOFFER

FAQ

Kiedy wymieniać przewody paliwowe?

Choć nieszczelność przewodów paliwowych jest wystarczającą przesłanką do ich wymiany, niekiedy zdarza się, że lekkie uszkodzenia węży są naprawiane, co jest jednak rozwiązaniem tymczasowym. W przypadku pojawienia się na przewodzie niepokojących zmian w postaci np. nietypowych zagięć, wybrzuszeń czy łuszczenia się zewnętrznej warstwy przewodu, wówczas konieczna jest natychmiastowa jego wymiana.

Podczas wymiany przewodów paliwowych należy pamiętać o doborze takich elementów, które zagwarantują poprawną pracę silnika przez długi czas. Oznacza to, że przewody nie mogą być przypadkowe, a zastąpienie oryginalnych części dowolnym wężykiem bez odpowiednich atestów jest zagrożeniem dla samochodu oraz korzystających z niego osób.

Jakie przewody paliwowe do samochodu?

W nowoczesnych samochodach przewody paliwowe gumowe są zastępowane przez przewody paliwowe metalowe lub wykonane z tworzyw sztucznych niewrażliwych na wysokie temperatury oraz kontakt z samym paliwem. Choć przewody paliwowe plastikowe są mniej odporne na uszkodzenia, ich niewątpliwą zaletą jest bardzo duża elastyczność. Przy wyborze przewodów paliwowych należy przede wszystkim kierować się marką i modelem samochodu oraz zaleceniami producenta w tym zakresie.

Jak sprawdzić przewody paliwowe w Dieslu?

Jedną z metod sprawdzenia szczelności układu paliwowego w Dieslu jest podłączenie do instalacji przezroczystego przewodu paliwowego. Należy także nałożyć opaski zaciskowe, po czym uruchomić silnik. Dzięki przezroczystemu przewodowi możemy zaobserwować, czy w przepływającym paliwie znajdują się pęcherzyki powietrza.

Ile kosztuje przewód paliwowy?

Ceny przewodów paliwowych są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Na koszt takiego zakupu wpływa m.in. rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane (tworzywo sztuczne, guma, metal), producenta, modelu samochodu czy skomplikowania budowy. Najtańsze przewody z tworzywa sztucznego można kupić już za 20-25 PLN. Najdroższy pojedynczy przewód może kosztować nawet ponad 200 PLN.

Jaki jest średnia cena wymiany przewodów paliwowych?

Koszt wykonania usługi wymiany przewodów paliwowych waha się w granicach od 20 PLN do ponad 200 PLN. Średni koszt takiej usługi to 96 PLN. Pamiętajmy jednak, że na ostateczną cenę usługi wpływa wiele czynników m.in. marka i model auta, poziom skomplikowania czynności i lokalizacja podzespołów wymagających wymiany lub naprawy. Dlatego do całkowitej ceny realizacji usługi wymiany przewodów paliwowych należy doliczyć ewentualne koszty części zamiennych.