Wybierz model samochodu marki Lancia

Części do Lancia w atrakcyjnych cenach

Lancia to włoski koncern samochodowy założony w 1906 roku. Od 1969 roku wchodzi on w skład koncernu FIAT. Pierwszym samochodem, który trafił do został seryjnie wyprodukowany wraz z logiem Lancii był model Alfa opracowany w 1907 roku i produkowany przez dwa lata. Kolejne modele Lancii oznaczane były następnymi literami greckiego alfabetu – nieprzerwanie aż do 1930 roku. W dalszych latach alternatywnie Lancie oznaczane były także damskimi imionami. 

Lancia stanowiła niezwykle ważny element nie tylko dla włoskiej, ale dla światowej motoryzacji. Dowodem może być Lancia Delta – pierwsze takie auto na świecie z nadwoziem samonośnym i niezależnym zawieszeniem przednich kół. W tamtych czasach samochody marki Lancia uważane były jako samochody eleganckie i luksusowe. Po przejęciu firmy przez koncern FIAT produkcja została zwiększona z 40 tys. egzemplarzy w skali roku do 150-200 tys. Problemy koncernu pojawiły się początkiem lat 90., gdy najnowsza Delta nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem na rynku, jak tego oczekiwano. To był początek końca włoskiej marki. W 2014 roku FIAT ogłosił, że Lancia zostaje wycofana z wszystkich europejskich rynków, a zostaje dostępna wyłącznie we Włoszech. 

Potrzebujesz auto części do Lancii? Znajdziesz je w sklepie motoryzacyjnym iParts.pl!

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Więcej o elastycznych przewodach hamulcowych

Elastyczne przewody hamulcoweElastyczne przewody hamulcowe poprowadzone są pod samochodem, a ich głównym zadaniem jest dostarczanie płynu hamulcowego od pompy do hamulców, znajdujących się na poszczególnych kołach. Ich żywotność jest uzależniona przede wszystkim od jakości wykonania, ale także od kilku innych czynników, ...

Sprawdź Przewody hamulcowe elastyczne