Wybierz model samochodu marki Rover

Oferta części do Rovera w iParts.pl

Rover to jedno z najstarszych przedsiębiorstw motoryzacyjnych, powstałe w 1883 roku w Birmingham. We wczesnych latach działalności firma zajmowała się produkcją rowerów, a pierwszy samochód opracowali i zaprezentowali w 1901 roku – był to Rover 8. Jeszcze przed wybuchem I Wojny Światowej Rover rozpoczął również produkcję motocykli oraz ciężarówek. W trakcie I oraz II Wojny Światowej Rover opracowywał i dostarczał sprzęt na potrzeby armii. Po zakończeniu II WŚ firma opuściła swoją starą fabrykę w przy Helen Street, skupiając swoją produkcję wokół silników oraz pojazdów. Złote lata dla marki nadeszły w latach 50. oraz 60. XX wieku, gdy ogromnym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć samochody terenowe Land Rover. 

Aż do lat 70. XX wieku Land Rovery były najchętniej kupowanymi samochodami marki Rover. W roku 1967 Rover stał się częścią British Leyland, co – jak się okaże w przyszłości – nie było najlepszym krokiem. Mimo to Rover zdążył jeszcze stworzyć wiele udanych modeli, do których zaliczyć należy wiele samochodów marki Range Rover. W dalszych latach samochody Rover powiązane były również z Hondą – poszczególne modele tworzone były na podstawie japońskich odpowiedników, ale punkt zwrotny w historii koncernu nastąpił w wyniku przejęcia firmy przez BMW w roku 1994. Miał być to doskonały moment na odbudowanie marki, aczkolwiek zabieg ten się nie udał. Współpraca ta trwała przez zaledwie 6 lat, a jedynym, nowopowstałym produktem obu marek był Rover 75. W 2000 roku BMW podzieliło firmę Rover – marka Land Rover została przekazana Fordowi, a reszta marek i praw została oddana firmie  Phoenix Consortium za symboliczne 10 funtów, w wyniku czego powstała firma MG Rover. Niestety, w ten sposób rozpoczął się początek końca marki – co prawda zaprezentowano kilka nowych modeli jak np. CitiRover, ale nigdy nie zdobył on uznania klientów oraz pokazano kilka prototypów, które nigdy nie trafiły do seryjnej produkcji. 

Początkiem 2005 roku Rover wstrzymał produkcję i ogłosił niewypłacalność. Trzy lata później Tata Motors przejęło prawa do marek Land Rover, Rover oraz Jaguar. 

Potrzebujesz części do Rovera? Możesz znaleźć je w ofercie sklepu iParts.pl. Wystarczy, że wybierzesz model i wersję silnikową swojego samochodu, a następnie przekierowany zostaniesz do interesującej Cię oferty części samochodowych.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Najważniejsze informacje o pierścieniach tłokowych

Pierścienie tłokowePierścienie tłokowe stanowią elementy uszczelniające, których głównym zadaniem jest oddzielanie komory spalania silnika spalinowego od skrzyni korbowej. W większości przypadków, pierścienie tłokowe wykonane są z żeliwa, a ich powierzchnia robocza jest chromowana lub pokryta molibdenem. Pierścień tłokowy jest przecięty w połowie ...

Sprawdź Pierścienie tłokowe - zestaw