Wybierz model samochodu marki Rover

Zamienne części samochodowe do Rovera

Auto części Rover

Samochody brytyjskiej marki Rover nie są już niestety obecnie produkowane, dlatego też znalezienie odpowiednich części do Rover może sprawić pewne trudności. Na szczęście, w iParts.pl oferujemy szeroki wybór auto części Rover niezależnie od modelu auta oraz jego roku produkcji. Nasze części online posiadają wszelkie niezbędne atesty oraz homologacje, co przekłada się na ich wysoką jakość oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Najczęściej wyszukiwane części zamienne do Rover:

O marce

Rover to jedno z najstarszych przedsiębiorstw motoryzacyjnych na świecie, powstałe w 1883 roku w Birmingham, Wielka Brytania. We wczesnych latach działalności firma zajmowała się głównie produkcją rowerów, a pierwszy samochód opracowali i zaprezentowali w 1901 roku. Był to Rover 8. Jeszcze przed wybuchem I wojny światowej Rover rozpoczął również produkcję motocykli oraz ciężarówek. W trakcie I oraz II wojny światowej Rover opracowywał i dostarczał sprzęt oraz części samochodowe na potrzeby armii. Po zakończeniu działań wojennych firma opuściła swoją starą fabrykę przy Helen Street w Birmingham. Rover skupił się wówczas głównie na produkcji silników. Złote lata dla marki Rover nadeszły w latach 50. oraz 60. XX wieku, gdy ogromnym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć samochody terenowe Land Rover.

Aż do lat 70. XX wieku Land Rovery były najchętniej kupowanymi samochodami marki Rover. W roku 1967 Rover stał się częścią British Leyland, co – jak się okaże w przyszłości – nie było najlepszym posunięciem dla rozwoju firmy. Do tego czasu Rover zdążył stworzyć wiele udanych modeli samochodów, głównie marki Range Rover. W kolejnych latach działalności firmy samochody Rover miały wiele wspólnego z japońską Hondą. Poszczególne modele tworzone były na podstawie japońskich odpowiedników, ale punkt zwrotny w historii koncernu nastąpił w wyniku przejęcia firmy przez BMW w 1994 roku. Miał być to doskonały moment na odbudowanie marki, jednak zabieg ten się nie udał. Współpraca z BMW trwała zaledwie 6 lat, a jedynym, nowopowstałym modelem obu marek był Rover 75. W 2000 roku BMW podzieliło firmę Rover na mniejsze jednostki. Marka Land Rover została przekazana Fordowi, a reszta marek i praw do nich została przekazana firmie Phoenix Consortium za symboliczne 10 funtów. Wynikiem tego było powstanie firmy MG Rover. Był to, niestety, początek końca brytyjskiej marki. Co prawda zaprezentowano jeszcze kilka nowych modeli, jak np. CitiRover, ale nigdy nie zdobył on uznania wśród klientów. Zaprezentowano również kilka prototypów, które jednak nigdy nie trafiły do seryjnej produkcji.

Mocne strony samochodów Rover Słabe strony samochodów Rover
 • nietuzinkowy wygląd
 • niezłe właściwości jezdne
 • dobre zawieszenie
 • bezpieczeństwo
 • dynamiczne jednostki napędowe
 • komfortowe i ergonomiczne wnętrze
 • stosunkowo duże koszty eksploatacyjne
 • dostępność oryginalnych auto części
 • układ chłodzenia silnika
 • korozja
 • uszczelka głowicy silnika

Początkiem 2005 roku Rover wstrzymał produkcję i ogłosił niewypłacalność. Trzy lata później Tata Motors przejęło prawa do marek Land Rover, Rover oraz Jaguar. Samochody Rover wielokrotnie otrzymywały prestiżowe nagrody motoryzacyjne, w tym m.in. tytuł "Samochodu Roku".

Najpopularniejsze modele w historii marki

 • Rover 75
 • Rover Mini MK I
 • Rover Maestro
 • Rover Coupe
 • Rover StreetWise
 • Rover 45

Oryginalne i tanie części do samochodów osobowych Rover

Potrzebujesz auto części do Rovera? Na pewno znajdziesz je w ofercie sklepu iParts.pl. Oferujemy bogaty wybór części online do Rovera pochodzące od sprawdzonych producentów oraz dystrybutorów tej marki. Nasze produkty spełniają wszelkie wymogi projektowe oraz konstrukcyjne marki Rover. Wystarczy, że wybierzesz model, rok produkcji oraz wersję silnikową swojego samochodu, a w kilka sekund zostaniesz przekierowany do interesującej Cię oferty części samochodowych.

Najczęściej psujące się podzespoły i części Rover:

Rover to specyficzne auto wymagające odpowiednich części zapasowych. Zamów w iParts.pl nowe części samochodowe do Rover w najatrakcyjniejszych cenach rynkowych. Gwarantujemy wysoką jakość wszystkich elementów, szybką realizację zamówienia oraz fachową pomoc w doborze odpowiednich części do Twojego samochodu. Zapraszamy do współpracy!

Loża „ekspercka”

~Pozytywiusz

Rover to niezaprzeczalna historia światowej motoryzacji. To marka, która miała wpływ na wiele współczesnych modeli aut. Brytyjczycy kolejny raz pokazali, że potrafią budować samochody. Co do jakości auto części i awaryjności tych samochodów, spuśćmy lepiej zasłonę milczenia.

~Racjusz

Tata Motors? Tata Motors?! Whay? Ja rozumiem, że indyjska herbatka może smakować Brytyjczykom, ale żeby od razu sprzedawać swoją spuściznę motoryzacyjną za paczkę Earl Greya?

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Wielkiej Brytanii. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów brytyjskich.