Lampa gazowa wyładowcza D1S

Lampa D1S to ksenonowa lampa z zapłonnikiem, którą stosuje się (jak wszystkie inne lampy ksenonowe) do reflektorów głównych. W tym przypadku należy uściślić, iż chodzi tu o reflektory soczewkowe. Oznacza to, że lampa ta zasila zarówno światła drogowe, jak i światła mijania. Jej moc znamionowa o wartości 35 watów i napięcie 85 volt sprawia, że lampy te doskonale sprawdzają się w każdych warunkach, zapewniając doskonałą widoczność bez względu na porę dnia i warunki atmosferyczne. Trwałość lamp ksenonowych D1S szacowana jest przeciętnie na 2000 godzin pracy. Litera „S” oznacza typ reflektora – w tym przypadku chodzi o reflektor soczewkowy. Całość kodu produktu należy więc poprawnie odczytywać jako lampę ksenonową z zapłonnikiem, przeznaczoną do stosowania w reflektorach głównych soczewkowych.

Sprawdź w naszej ofercie żarówki D1S w atrakcyjnych cenach.

Jak działa lampa gazowa wyładowcza?

Lampy wyładowcze na dobre zagościły w motoryzacji dopiero w latach 90. XX wieku. Wszystko za sprawą technologii, która wymagała lat pracy, aby dostosować ją do potrzeb motoryzacji. Kiedy już się udało, lampy ksenonowe, jak inaczej nazywa się modele wyładowcze, zrewolucjonizowały rynek.

Mechanizm działania w przypadku lamp ksenonowych jest zupełnie inny niż w przypadku tradycyjnych żarówek. Źródła światła nie stanowi spirala, tak jak ma to miejsce w klasycznej żarówce, ale wyładowanie energetyczne. W zasadzie jest to ciąg nieustannych wyładowań. W przypadku lampy gazowej dochodzi do nich w gazie wypełniającym lampę. Ażeby jednak powstało wyładowanie, niezbędna jest duża dawka energii, rzędu nawet kilkunastu kV. W tym celu układ sterujący musi zebrać odpowiednią energię do wysłania impulsu w kierunku lampy. Jest to powód, dla którego lampy ksenonowe zapalają się z około 1-sekundowym opóźnieniem. Co ważne, do stałego utrzymywania ciągłych wyładowań nie jest już potrzebna tak duża dawka energii.

Dlaczego lampa gazowa wyładowcza D1S?

Bardzo ważną zaletą lampy gazowej wyładowczej D1S jest jakość emitowanego światła. Do złudzenia przypomina ono światło dzienne. Ponadto, jest mocniejsze od światła generowanego przez klasyczne żarówki. Cechą wspólną lamp ksenonowych, nie tylko gazowych, jest bardziej równomierne i szersze światło. Oznacza to, że kierowca dostrzega nie tylko to, co znajduje się zaraz przed nim, ale również po bokach, w tym również na poboczu. Wysokiej jakości lampy wyładowcze gazowe znaleźć można w ofercie lamp ksenonowych sklepu iParts.pl. Zachęcamy do zapoznania się z produktami dostępnymi w naszej ofercie.


Przykładowe pytania

  • Co to jest Lampa gazowa wyładowcza D1S?
  • Lampa gazowa wyładowcza D1S w samochodzie
  • Jak działa Lampa gazowa wyładowcza D1S?