Żarniki ksenonowe D1S

Znaleziono produktów: 19
Sortuj:
Widok:   
z 1

134,00 z VAT
Kod: KS000003 Producent części: IPARTS

575,00 z VAT
Kod: 66140CBNHCB Producent części: OSRAM

Żarówki xenonowe D1S

Odpowiednio dobrane oświetlenie oznacza bezpieczeństwo na drodze i wyższy komfort jazdy.

Wiedzą o tym specjaliści iParts.pl, którzy do oferty sklepu włączyli innowacyjne oświetlenie samochodowe. Żarniki ksenonowe D1S zapewniają lepszą widoczność i żywotność nawet trzykrotnie większą w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.

Ksenon nie jest żarówką

Lampy ksenonowe nazywane są również wyładowczymi. Dzieje się tak z powodu charakterystycznej budowy i techniki działania. W odróżnieniu od tradycyjnych żarówek modele nie posiadają charakterystycznego żarzącego się włóka. Światło powstaje  w wyniku przepływu prądu przez gaz – ksenon, co znacząco przekłada się na jego jakość. Ksenony wytwarzają światło o niebieskiej barwie zbliżonej do tego słonecznego, przez co zapewniają lepszy kontrast i nie męczą oczu.

O czym należy pamiętać?

Choć na polskich drogach spotykamy coraz więcej samochodów wyposażonych w nowoczesne ksenony, to należy pamiętać, że ich montaż wymaga specjalnego przystosowania. Instalacja w aucie z tradycyjnymi reflektorami rodzi zagrożenie dla innych uczestników. Złe ustawienie światła oślepia kierowców jadących z naprzeciwka i rodzi niebezpieczeństwo wypadku. Nieuprawniony montaż wiąże się także z ryzykiem mandatu, a nawet zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Sztuka wyboru żarnika ksenonowego

Istnieje wiele rodzajów lamp wyładowczych, dlatego przed zakupem należy upewnić się, czy wybrany model spełnia wymogi naszego samochodu. Cechami charakterystycznymi żarnika ksenonowego D1S jest zintegrowany zapłonnik oraz brak czarnej przesłonki umieszczonej na bańce. Typ został przystosowany do montażu z reflektorami projekcyjnymi zawierającymi soczewkę i jest zasilany prądem o napięciu 85 V.