Wybierz typ samochodu marki Honda CR-V II (RD_)

Nieco o Hondzie CR-V 2

Druga generacja Hondy CR-V to SUV produkowany przez japoński koncern od 2002 roku. W porównaniu do poprzedniej wersji pojazd nabrał więcej opływowych kształtów, a poszczególne elementy karoserii oraz reflektory łączą się w gustowną całość. Samochód został zaprojektowany w oparciu o płytę podłogową z modelu Civic. 

Podobnie jak w innych samochodach wyprodukowanych przez japońskie przedsiębiorstwo, do wykończenia wnętrza zostały wykorzystane dobre jakościowo materiały, wszystko stonowane w kolorach szarości. Wewnątrz Hondy CR-V II jest wystarczająco dużo miejsca aby móc w komfortowych warunkach podróżować w 5 osób. Bagażnik również jest sporych rozmiarów, przy złożonych siedzeniach zmieści się do niego ponad 950 litrów, jeżeli natomiast wybieramy się na wyjazd z całą rodziną i wszystkie siedzenia muszą być rozłożone - bagażnik Hondy CR-V II jest w stanie pomieścić 525 litrów bagażu. Podobnie jak w poprzedniej generacji, klapa bagażnika otwierana jest na bok (istnieje również możliwość otworzenia samej szyby). 

Podstawowe wyposażenie Hondy CR-V II to głównie klimatyzacja, elektryczne szyby i cztery poduszki powietrzne. Dla nieco bardziej zamożnych osób dostępne były takie dodatki jak skórzana tapicerka czy też kontrola trakcji. 

Oferta silników montowanych do Hondy CR-V drugiej generacji to przede wszystkim dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 150 KM i jednostka o pojemności 2.4 litra generująca moc rzędu 160 koni mechanicznych. W przypadku silników benzynowych Honda wykorzystała system zmiennych faz rozrządu VTEC. Dopiero w 2006 roku w palecie silników pojawił się diesel 2.2 i-CTDI o mocy 140 KM, była to jedyna wysokoprężna jednostka napędowa w ofercie modelu CR-V II. Japoński SUV w zależności od wybranej wersji wyposażony był w automatyczną (4- lub 5-biegową) lub manualną (5- i 6-biegową) skrzynię biegów. Niestety zwolennicy silników diesla nie mieli możliwości wyboru przekładni, Honda CR-V II z wysokoprężną jednostką napędową dostępna była jedynie z manualną skrzynia biegów. 

W 2007 roku zakończyła się produkcja drugiej generacji Hondy CR-V. Japończycy rozpoczęli bowiem produkcję kolejnej wersji tego modelu. Honda CR-V III trafiła do sprzedaży na przełomie lat 2006 / 2007.

Posiadamy także ofertę do innych modeli Hondy CR-V. Sprawdź części do Hondy CR-V.

Legenda

Typ pojazdu Kod silnika Rodzaj
paliwa
Rok produkcji Pojemność
silnika [ccm]
Moc silnika
[kW]
Moc silnika
[KM]
2.0 (RD4) K20A4 benzyna 2001.09 - 2007.03 1998 110 150
2.2 CTDi (RD9) N22A2 olej napędowy 2005.02 - 2006.09 2204 103 140