Wybierz model samochodu marki Chevrolet

Zamienne części samochodowe do Chevroleta

Auto części Chevrolet

Każdy miłośnik i użytkownik samochodu potrzebuje, wcześniej czy później, odpowiedniego serwisowania oraz najwyższej jakości części zamiennych do swojego auta. Z naszej strony oferujemy sprawdzone części zapasowe do praktycznie wszystkich modeli samochodów marki Chevrolet, które posiadają niezbędne atesty oraz homologacje. Części samochodowe Chevrolet w naszym sklepie spełniają wszelkie wymogi projektowe oraz konstrukcyjne, gwarantując tym samym bezpieczeństwo oraz zachowanie norm dotyczących ochrony środowiska naturalnego podczas ich użytkowania.

Najczęściej wyszukiwane części zamienne do Chevrolet:

O marce

Marka Chevrolet jest jedną z największych chlub amerykańskiego rynku motoryzacyjnego. Mimo, że kojarzona jest głównie z rynkiem amerykańskim, to jej korzenie są stricte europejskie. Powstanie marki to zasługa szwajcarskiego konstruktora - Louisa Chevroleta, który był, notabene, synem zegarmistrza. Jego przygoda z motoryzacją rozpoczęła się od budowy prostych konstrukcji rowerów w swoim zakładzie. Talent młodego konstruktora został zauważony przez słynnego szwajcarskiego magnata Vanderbitta. Odwiedzając jego zakład, był pełen podziwu widząc prace Chevroleta. Zauważył w nim wielki potencjał, dlatego też zaoferował mu wyjazd do USA i pomoc finansową, a także możliwość rozwoju jego drugiej pasji, jaką były rajdy samochodowe.

To właśnie głównie dzięki startom w rajdach samochodowych, możemy obecnie cieszyć się marką Chevrolet. Luis startował w zawodach pod szyldem marki Buick Bug, która została bardzo mile przyjęta przez amerykańskiego przedsiębiorcę motoryzacyjnego - Williama Duranta. Widząc jak Louis radzi sobie za kierownicą, Durant zaproponował mu w 1911 r. współpracę, której owocem była firma Chevrolet. Po 7 latach weszła ona w skład koncernu General Motors, a jej samochody od samego początku zdominowały rynek. Największym sukcesem cieszył się pierwszy model, który został nazwany po prostu Chevrolet. Walczył on o pozycję na rynku ze swoim ówczesnym największym konkurentem, a zarazem najsłynniejszym amerykańskim samochodem - Fordem T.

Mocne strony samochodów Chevrolet Słabe strony samochodów Chevrolet
 • izolacja akustyczna
 • przestronne wnętrze
 • dynamiczne układy napędowe
 • przyczepność
 • wykończenie wnętrza
 • trakcja
 • awaryjne silniki
 • przekładnia kierownicza
 • czujniki ABS
 • korozja elementów nadwozia

Marka Chevrolet od samego początku swojej działalności, wyznaczała nowe standardy dla całego rynku, a ich rewolucyjne rozwiązania techniczne oraz bardzo dobrej jakości części do samochodów osobowych w znaczącym stopniu przyczyniły się do podniesienia komfortu oraz funkcjonalności całej branży motoryzacyjnej w USA. Dzięki Chevroletowi współczesne samochody zostały wyposażone m.in. w rozruszniki, które zastąpiły powszechne w tamtym czasie korby. W 1934 roku samochody amerykańskiej marki wyposażono również w niezależne zawieszenie przednich kół, które to w znaczącym stopniu poprawiały komfort i bezpieczeństwo jazdy. Innymi rewolucyjnymi rozwiązaniami były m.in. "twarde dachy" (pierwszy taki zamontowany w Corvette), wbudowane radio samochodowe, szczęki hamulcowe oraz inne innowacyjne części samochodowe do Chevroleta dedykowane układom hamulcowym, które zmniejszały ówczesny problem kiepskiej jakości hamulców. Same silniki Chevroleta były nazywane "żelaznymi cudami". Taką nazwę zawdzięczały swojej dużej wytrzymałości oraz znakomitym osiągom.

Najpopularniejsze (kultowe) modele w historii marki

 • Chevrolet Camaro RS/SS, Z28
 • Chevrolet Corvette C3, C4, ZR-1
 • Chevrolet Impala
 • Chevrolet Chevelle
 • Chevrolet Nova SS

Oryginalne i tanie części do samochodów osobowych Chevrolet

Popularność samochodów marki Chevrolet to głównie zasługa ich trwałości oraz stosunkowo niedrogiej eksploatacji. Aby jednak utrzymać żywotność swoje Chevi, będziesz potrzebował odpowiednich auto części najwyższej jakości oraz w atrakcyjnej cenie. Dzięki naszej zaawansowanej wyszukiwarce internetowej znajdziesz właściwe części samochodowe do Chevroleta bez względu na rocznik, model czy też wersję silnikową. Sprawimy, aby Twój Chevrolet służył Ci jak najdłużej!

Najczęściej psujące się podzespoły i części Chevrolet:

Współpracujemy wyłącznie renomowanymi i godnymi zaufania producentami oraz dystrybutorami części zamiennych. Oferujemy oryginalne części do wszystkich modeli Chevroleta w przystępnej cenie. Przy zamówieniach o wartości min. 399 zł brutto gwarantujemy bezpłatną dostawę prosto do Twojego domu!

Popularne wśród Klientów modele Chevrolet:

Loża „ekspercka”

~Pozytywiusz

Chevrolet…hmm…Fanem nie jestem, jednak kruszyć kopi też nie ma o co. Dobre, ergonomiczne konstrukcje przede wszystkim dla mieszczuchów, celujących w stosunkowo tanie samochody i części zapasowe. Co tu dużo pisać, to w dużej mierze spuścizna po koreańskim Daewoo.

~Racjusz

Nie, nie, i jeszcze raz, zdecydowane nie! Jakby nie mrużyć oczu, Chevrolet w europejskim wydaniu będzie zawsze Daewoo. No chyba, że mówimy o kultowej Corvette czy Camaro?

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z USA. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów amerykańskich.

Dane firmy

Oficjalna strona internetowa: https://www.chevrolet.com/
Profile społecznościowe marki: facebook.com/Chevroletyoutube.com/Chevrolettwitter.com/Chevroletinstagram.com/Chevrolet