Silnik to serce każdego pojazdu, które wpływa na jego funkcjonowanie. Odpowiednia pielęgnacja jest niezbędna do prawidłowej pracy i przekłada się na sprawność samochodu, zwłaszcza że silnik jest nieustannie narażony na zanieczyszczenia i osady. Czy można temu zapobiec? Rozwiązaniem są płukanki i dodatki do paliwa, jednak by pielęgnacja była efektywna, warto postawić na sprawdzonego producenta oferującego najlepszej jakości produkty.

Skąd biorą się zanieczyszczenia w silniku?

Paliwo, nawet najlepsze, z czasem doprowadza do powstawania różnego rodzaju osadów, czy zanieczyszczeń. W procesie jego spalania tworzą się nagary, laki i szlamy, oprócz tego odkładają się pyłki kurzu, a także mechaniczne produkty zużycia, jak metalowe opiłki. Oczywiście silnik nie jest kompletnie bezbronny w tym starciu – posiada układ smarowania, a także filtry (powietrza i paliwa), które mają za zadanie usuwanie lub zatrzymywanie zanieczyszczeń przed dotarciem do silnika. Z czasem olej silnikowy nie jest jednak w stanie pozbywać się zanieczyszczeń, a filtry zapychają się i zużywają – może to wynikać z nieodpowiedniej eksploatacji auta, niskiej jakości paliwa lub zaniedbania stanu technicznego pojazdu.

Czym są płukanki  i dodatki do paliwa?

Specjalne płukanki i dodatki do paliwa to sposób na oczyszczanie silnika, a tym samym przedłużanie jego bezawaryjnej pracy. Mimo że ich rola jest bardzo podobna, to jednak produkty te nieco różnią się między sobą. Płukanki to detergenty w formie skoncentrowanej, przeznaczone do poważnych zanieczyszczeń – radzą sobie bowiem nawet z najtrudniejszymi przeciwnikami, jak nagary (osady wysokotemperaturowe). Znacznie łagodniejszym działaniem cechują się dodatki do paliwa, które mają za zadanie zapobiegać powstawaniu nowych zanieczyszczeń. Warto pamiętać, że płukanek do silnika nie należy używać zbyt często, natomiast dodatki do paliwa z powodzeniem mogą być stosowane przy okazji uzupełniania baku.

TEC 2000 - profesjonalne płukanki i dodatki do paliwa

Jak już wspomniano wcześniej, pomocne w utrzymaniu silnika w doskonałej kondycji są płukanki i dodatki do paliwa. Jednak by zagwarantować maksymalną efektywność, warto postawić na sprawdzonego producenta, który oferuje dopracowane formuły tego typu produktów. Dzięki temu można mieć pewność, że będą one w pełni bezpieczne dla silnika. Tego typu gwarancję dają płukanki i dodatki TEC 2000 - niektóre z nich obecne są na rynku od ponad 20 lat, a ich efektywność potwierdza stale powiększające się grono zadowolonych użytkowników. Jakimi produktami dysponuje marka TEC 2000?

TEC 2000 Płukanka silnika Engine Flush

TEC 2000 Płukanka silnika Engine Flush

TEC 2000 Engine Flush to preparat o specjalnie opracowanej formule, wolnej od chlorowanych węglowodorów. Uznawana za jedną z najlepszych płukanek na rynku, stosowana chętnie zarówno przez właścicieli pojazdów, jak i mechaników. Preparat jest łatwy w użyciu, niezależnie od warunków. TEC 2000 Engine Flush przywraca odpowiednie parametry silnika i redukuje spalanie oleju. Płukanka dostępna jest jako samodzielny preparat, a także w zestawach z dodatkami do paliwa, jak na przykład zestaw do czyszczenia układu paliwowego Diesel TEC 2000.

TEC 2000 Fuel Injector Cleaner

TEC 2000 Fuel Injector Cleaner

To profesjonalne i skuteczne preparaty czyszczące wtryskiwacze oraz ich dysze. Specjalnie dopracowane technologie są modyfikowane na bieżąco, by sprostać aktualnym potrzebom i parametrom technicznym pojazdów. TEC 2000 Fuel Injector Cleaner zapewnia i zapobiega ponownemu blokowaniu wtryskiwaczy, a przede wszystkim udrażnia je, umożliwiając swobodny przepływ paliwa. Preparat jest dostępny zarówno dla silników typu Diesel - TEC 2000 Diesel Injector Cleaner, jak i dla silników benzynowych - TEC 2000 Fuel Injector Cleaner.

TEC 2000 Fuel System Cleaner

TEC 2000 Fuel System Cleaner

Dodatki do paliwa marki TEC 2000 to preparaty bogate w składniki aktywne – środki czyszczące i najwyższej klasy rozpuszczalniki bezpieczne dla silnika i bez dodatku metali. Skutecznie konserwują system i zapobiegają osadzaniu się zanieczyszczeń. Ten rodzaj preparatów również dostępny jest w wersji dla silników Diesla - TEC 2000 Diesel Fuel System Cleaner oraz silników benzynowych - TEC 2000 Fuel System Cleaner .

Wokół chemii silnikowej narosło wiele mitów – m.in. dotyczących niskiej skuteczności lub wręcz negatywnego wpływu na poszczególne podzespoły. Należy pamiętać, że przy zastosowaniu profesjonalnego preparatu jest to czynność nie tylko skuteczna i bezpieczna, ale wręcz zalecana. Okresowe płukanie, czy też czyszczenie silnika jest także określane przez Unię Europejską jako proekologiczne. Warto więc wyposażyć się w dopracowane technologicznie preparaty, by przywrócić silnikowi dawną świetność.

Aktualnie na iParts.pl trwa wyjątkowa promocja! Użyj kodu TEC2000 i zamów produkty TEC 2000 bez kosztów dostawy!