Jak wymienić gumki wycieraczek?

Data:
W kategorii Pióra wycieraczek

Niektóre starsze modele samochodów mają tak skonstruowane ramiona wycieraczek szyb, że nie pasują do nich żadne z uchwytów dostępnych na rynku. Co zrobić, gdy wycieraczki przestają skutecznie odprowadzać wodę? Pozostaje jedynie przełożenie gumek z nowych piór na stare, które będą pasować do uchwytów. Jak to zrobić?

Na szczęście podmiana gumek nie należy do czynności trudnych i nie wymaga posiadania specjalnych narzędzi, z wyjątkiem płaskoszczypów. Do wymiany konieczna będzie niewątpliwie bardzo duża staranność i ostrożne obchodzenie się z listewkami, które usztywniają gumki. Jak wymienić gumki wycieraczek? Należy rozpocząć od zdjęcia starych gumek. W tym celu trzeba ostrożnie odgiąć blaszki, które zabezpieczają przed wysunięciem metalowe listewki i starannie, nie zaginając ich, wyciągnąć je. Dopiero wtedy można zdjąć stare gumki.

Gumki można przenieść razem z listewkami do starych piórek, jeżeli mają taką samą długość co stare. Zanim to zrobimy, trzeba odchylić z jednej strony wszystkie uchwyty i ostrożnie włożyć gumkę w pióro, by nieodgięte uchwyty objęły jedną z listewek. Następnie wystarczy dogiąć uchwyty, by objęły drugą listewkę. Uwaga: Wszelkie czynności należy wykonywać z niebywałą ostrożnością. Nie wolno dopuścić do najmniejszych trwałych uszkodzeń i odkształceń listewek, ponieważ grozi to nierównomiernym i mniej skutecznym działaniem wycieraczki. Jeżeli nowe gumki będą dłuższe od starych, można, po wyjęciu z nich listewek, po prostu odpowiednio je skrócić. Po włożeniu tak przygotowanej gumki w uchwyty pióra, trzeba je dogiąć i odpowiednio ukształtować. Dopiero wtedy można zagiąć blaszki zabezpieczające, by zapobiec samoczynnemu wysunięciu się listewek z gumki.

Spodobał Ci się artykuł?
i sprawdź ceny w naszej ofercie!