Części Delphi – jakość oryginału

Data:

Delphi to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku części zamiennych. Firma działa od ponad stu lat, a bogate doświadczenie i zaplecze technologiczne pozwala jej na produkcję części najwyższej jakości do niemal wszystkich modeli samochodów. Dzisiaj w naszym cyklu artykułów przedstawiamy charakterystykę i historię części Delphi.

Firma Delphi działa zarówno na rynku części zamiennych (aftermarket), jak i produkuje podzespoły do nowych samochodów (jest partnerem 25 największych na świecie producentów z branży motoryzacyjnej). Części Delphi zostały wykorzystane przy montażu fabrycznym przez wiele firm, takich jak m.in. Toyota, Ford, Audi i Ferrari.

Co ciekawe, wiele nowych technologii zostało opracowanych przez Delphi w trakcie procesu produkcyjnego. Obecnie firma zatrudnia ponad 100 tys. pracowników w 270 ośrodkach i 24 centrach konstrukcyjnych w 32 krajach. Bogate zasoby ludzkie, zaplecze technologiczne i szeroko pojęte know-how pozwala na produkcję lepszych i bezpieczniejszych produktów, odznaczających się jednocześnie większą mocą i efektywnością pracy.

Oferta części Delphi jest skierowana do mechaników oraz klientów na całym świecie i dotyczy pojazdów z silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi i hybrydowymi. Jako jedna z nielicznych firm produkuje przy tym narzędzia i sprzęt diagnostyczny, przez co każdy produkt Delphi jest łatwy do montażu i przystosowany do standardowych procedur, stosowanych w warsztatach w całej Europie.

Jak już wspominaliśmy, mocna pozycja Delphi na rynku poparta jest wieloletnim doświadczeniem. Firma Delphi ma ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie w układach paliwowych montowanych fabrycznie. Jako ciekawostkę można uznać fakt, że Delphi wyprodukowała pierwszą chłodnicę samochodową w 1911 r., pierwszą nagrzewnicę samochodową w 1929 r. i pierwszy układ klimatyzacji w 1954 r. Z nowszych innowacji warto wymienić m.in. wprowadzenie pierwszego wielofunkcyjnego elektronicznego radaru skanującego czy też... odbiornika telewizyjnego (Sirius Backseat TV).

Oferta części firmy Delphi obejmuje podzespoły do takich systemów jak: silnik i jego osprzęt, układ napędowy, zawieszenie, układ kierowniczy, układ hamulcowy, układ chłodzenia i klimatyzację, systemy nadwozia i podwozia, przełączniki, systemy bezpieczeństwa biernego i czynnego, systemy antywłamaniowe, elektronika przedziału pasażerskiego, urządzenia diagnostyczne.

Wspominając o rozbudowanej ofercie Delphi, warto pokrótce opisać najpopularniejsze produkty z asortymentu tej firmy. Na szczególną uwagę zasługują amortyzatory Delphi, projektowane i produkowane według standardów odnoszących się do części montowanych fabrycznie (OEM).

Spodobał Ci się artykuł?
i sprawdź ceny w naszej ofercie!

W wytwarzaniu amortyzatorów stosowane są dwie technologie - gazowa, która dotyczy niemal 90% obecnie produkowanych pojazdów (seria Comfort), a także wysokociśnieniowa technologia jednorurowa (seria Performance). Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, wykorzystujące jedną komorę pełniącą funkcję cylindra i tłoka. Sprężony gaz pozwala na osiągnięcie krótszego czasu reakcji w każdym położeniu oraz większą precyzję położenia - z tego powodu amortyzatory jednorurowe stosowane są w autach terenowych i luksusowych.

Wielu ekspertów zaleca wymianę amortyzatorów wraz ze sprężynami zawieszenia. W ofercie firmy Delphi znajdują się się znakomite sprężyny zawieszenia, oferujące wysoki komfort jazdy przy jednocześnie bardzo dobrej przyczepności. Tego typu zestawy zapewniają użytkownikowi lepsze osiągi i prowadzenie pojazdu, a także zmniejszenie zużycia współpracujących ze sobą części zawieszenia (amortyzatory, końcówki drążków kierowniczych, tuleje itp.).

Delphi posiada w ofercie także bogaty asortyment części do układów kierowniczych i zawieszenia na rynki Europy, Azji i Ameryki Północnej. Oferta jest stale poszerzana o nowe referencje, przez co części Delphi przeznaczone są także dla użytkowników nowszych samochodów. Mowa tu o częściach do układów kierowniczych i zawieszenia takich jak m.in.: wewnętrzne drążki kierownicze, końcówki drążków kierowniczych, zespoły drążków, przeguby kulowe, drążki poprzeczne, łączniki poprzeczne, łączniki drążków stabilizatorów, zestawy sworzni zwrotnicy oraz zestawy do układów kierowniczych.

Delphi oferuje kompletne zestawy układów kierowniczych i zawieszenia, które stosowane są w takich autach jak Audi, Volkswagen, Skoda, Peugeot, Renault, Fiat czy Mercedes. Wszystkie części zawieszenia produkowane są według norm jakościowych, obowiązujących przy montażu fabrycznym. Części te posiadają w zestawie wszystkie potrzebne akcesoria, służące bezpieczeństwu i skróceniu czasu montażu. Dużym plusem jest także to, że można je bez problemu stosować do aut nadal objętych gwarancją producenta, bez ryzyka utraty tejże gwarancji.

Delphi zdaje sobie sprawę z wyzwań, z którymi zmagać muszą się współczesne samochody, dzięki czemu jest w stanie zaoferować produkty idealnie przystosowane do coraz surowszych norm emisji spalin, dużych mocy i oszczędnego zużycia paliwa. Jeśli cenicie wysoką jakość, ponadprzeciętny komfort eksploatacji oraz przystępną cenę, części Delphi są dla Was odpowiednim wyborem.

Polecane produkty:


Komentarze

dobre jakościowo
leco
,
16.11.2017
Odpowiedz
Prężnie rozwijająca się marka . Mam flotę pojazdów serwisuję ją na częściach tej marki i jak na razie jestem bardzo zadowolony . Stosunek ceny do jakości jak najbardziej adekwatny .
Kierowca zawodowy
DOBLO
,
14.11.2017
Odpowiedz
Stosunek jakości do ceny pozytywnie mnie zaskoczył. Jestem kierowcą zawodowym robię dużo kilometrów . Ostatnio wymieniałem przeguby w moim Doblo Maxi 1,6 i jestem bardzo zadowolony.
zakup
Gacek
,
23.06.2017
Odpowiedz
Czytałem wiele dobrych opinii na temat firmy delphi. Dobrze się składa bo zużyły mi się amortyzatory w aucie więc wypróbuje ich części.
części
major
,
19.06.2017
Odpowiedz
delph ma wyrobiona jakosc, bo i podzespoly donowek modeli tworzy. wykorzystuja technologie OE takze tutaj nie ma co mowic o niedostosowaniu do wymagan klienta.
Dobre
Tomasz Warsztat
,
09.03.2017
Odpowiedz
Dobre zamienniki często nie różnią się niczym od oryginałów pomijając fakt cenowy. ja pracuję na częściach delphi i nigdy jeszcze nie miałem żadnej reklamacji. Nie widzę sensu w płaceniu więcej kasy tylko po to żeby części miały oryginalne logo producenta...
Delphi
Misiek
,
03.02.2017
Odpowiedz
Kojarzę tę firmę ale chyba nie mam żadnej części od niej. Pomimo tego slyszałem dużo pozytywnych opinii np. mój sąsiad ma układ kierowniczy i hamulcowy firmy Delhi i bardzo sobie chwali tą matkę , mówi że jest bezawaryjna.
oryginalne
władeczek
,
16.08.2016
Odpowiedz
może i dobre te części, ale wole używać oryginalnych :)
dobra jakość
kryspinus
,
03.08.2016
Odpowiedz
Od lat używam części produkowanych przez firmę Delphi. Nigdy nie miałem problemu, szczerze polecam :)
na własnej skórze
hamaky
,
29.04.2016
Odpowiedz
Przyznam szczerze że nie korzystałem jeszcze z części tego producenta, ale widzę że warto będzie sprawdzić ich działanie na własnej skórze.
delphi
nanaszko
,
26.04.2016
Odpowiedz
Bardzo dobre jakościowo części zamienne. Mam założone parę podzespołów tego producenta i naprawdę wyglądają jak nowe.
Delphi
Mirosław
,
19.04.2016
Odpowiedz
Bardzo dobre jakościowo części zamienne, zachęcam do wybierania ich.
polecam
SabaHaba
,
14.04.2016
Odpowiedz
korzystam z części tego producenta i mogę go polecić

Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.