Castrol GTX - wszystko o olejach silnikowych

Data:

Marka Castrol to obecnie jeden z wiodących, światowych producentów olejów silnikowych oraz środków smarnych, należąca od 2001 roku do Grupy BP. Jedną z podstawowych linii produktowych marki Castrol są oleje silnikowe serii GTX.

Podstawowe zalety olejów silnikowych Castrol GTX

Oleje silnikowe Castrol GTX pozwalają znacznie wydłużyć żywotność jednostki napędowej nawet w trudnych warunkach atmosferycznych oraz drogowych. Doskonale sprawdzają się m.in. w dużym ruchu ulicznym, w samochodach jeżdżących na niskiej jakości paliwie czy też w złych warunkach pogodowych, zachowując moc oraz wydłużając żywotność jednostki napędowej. Oleje GTX posiadają zwiększoną ilość detergentów, które umożliwiają osiągnięcie jeszcze lepszej ochrony silnika przed szlamami oraz nadmierną siłą tarcia, powstającymi w jednostce napędowej na skutek trudnych warunków jazdy.

Seria produktów Castrol GTX

W linii olejów silnikowych Castrol GTX można wyróżnić dwa podstawowe produkty – oleje tradycyjne GTX ULTRACLEAN oraz oleje GTX HIGH Mileage.

Castrol GTX ULTRACLEAN

Castrol ULTRACLEAN to najczystszy, syntetyczny olej w gamie olejów GTX. Jest to wysoce wydajny olej silnikowy, z formulacją o podwójnym działaniu, który pozwala usuwać osad gromadzący się w jednostce napędowej i jednocześnie zabezpiecza silnik przed powstawaniem nowego.

Castrol GTX ULTRACLEAN 10W-40 A3/B4

Castrol GTX ULTRACLEAN 10W-40 A3/B4 to półsyntetyczny olej silnikowy przeznaczony głównie do silników benzynowych oraz wysokoprężnych, które wymagają od środka smarnego spełnienia normy jakości ACEA A3/B3, A3/B4 lub normy API SL/CF. Olej doskonale sprawdzi się również w silnikach zasilanych gazem, a także w jednostkach napędowych, w których wymagana jest specyfikacja producentów MB 229.1 oraz VW 501.01/505.00.

Castrol GTX ULTRACLEAN 10W-40 A3/B4 to olej silnikowy dedykowany przede wszystkim do pracy w klimacie umiarkowanym. Na skutek jazdy samochodem w korkach, na autostradach czy też podczas transportowania ciężkich ładunków, wzrasta temperatura pracy silnika. Olej Castrol GTX ULTRACLEAN 10W-40 A3/B4 jest w stanie skutecznie zabezpieczyć jednostkę napędową w takich sytuacjach, usuwając szkodliwe osady, powstające na skutek zanieczyszczeń wytwarzanych ze spalanego oraz niespalonego paliwa.

Formuła oleju Castrol GTX ULTRACLEAN 10W-40 A3/B4 zapewnia lepszą o 50 proc. ochronę antyszlamową niż wymaga tego norma organizacyjna. Olej jest stabilny lepkościowo oraz termicznie, dzięki czemu minimalizowane są wszelkie zmiany lepkości w wysokich temperaturach.

Normy i specyfikacje

 • ACEA A3/B3, A3/B4
 • API SN
 • Zgodny ze specyfikacją Fiat 9.55535-D2 / 9.55535-G2
 • Aprobata MB 229.1
 • Renault RN 0700 / RN 0710
 • VW 501 01 / 505 00

Castrol GTX HIGH Mileage

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny olejów silnikowych Castrol w naszej ofercie!

Olej GTX HIGH Mileage to jeden z niekonwencjonalnych produktów przygotowany przede wszystkim z myślą o samochodach osobowych z dużym przebiegiem. Olej jest klasyfikowany według SAE w klasie 15W-40.

Castrol GTX HIGH Mileage 15W-40

Olej GTX HIGH Mileage to produkt przeznaczony dla starszych samochodów z przebiegiem powyżej 100 tys. km. Może on być stosowany zarówno w autach z silnikiem benzynowym, jak i wysokoprężnym. Olej zaleca się do wszystkich jednostek napędowych smarowanych dotychczas środkami mineralnymi, syntetycznymi lub półsyntetycznymi, w których widoczne jest zwiększone zużycie oleju. Olej GTX HIGH Mileage można bezpiecznie łączyć z środkami smarnymi spełniającymi normę AP SG lub wyższą.

W oleju zastosowano większą ilość detergentów, dzięki czemu jest on w stanie skutecznie chronić jednostkę napędową przed szlamami powstającymi w wyniku ciężkich warunków jazdy. Olej Castrol GTX HIGH Mileage 15W-40 wydłuża żywotność silnika samochodowego oraz przywraca elastyczność jego uszczelnieniom, minimalizując tym samym wszelkie wycieki z jednostki napędowej.

Normy i specyfikacje

 • API SL/CF
 • ACEA A3/B4
 • MB-Approval 229.1
 • VW 501 01/505 00
 • spełnia także Fiat 9.55535-D2

Gdzie kupić?

 

Sprawdź także informacje o innych liniach olejów silnikowych Castrol, w tym Castrol Tection, Castrol Magnatec, Castrol Edge.