Tarcze hamulcowe Textar

TextarOd prawie stulecia Textar jest jednym z liderów produkcji elementów układu hamulcowego na potrzeby samochodów osobowych i użytkowych. Hamulce Textar znaleźć można zarówno w pierwszych samochodach powstałych na początku XX wieku, jak i najnowocześniejszych autach wykorzystujących zaawansowane systemy elektroniczne. Firma stawia na ciągły rozwój technologiczny, przez co tarcze hamulcowe Textar charakteryzują się najwyższą jakością, bezpieczeństwem i wyjątkowym komfortem hamowania. Hamulce Textar są fabrycznie montowane w samochodach takich producentów jak BMW, Audi, Jaguar czy Porsche. Zwłaszcza z tą ostatnią marką Textar wiąże ścisła współpraca, która rozpoczęła się jeszcze w latach 90-tych i obfita jest w wiele sukcesów.


Tarcze hamulcowe Textar dzielą się na dwie grupy – standardowe i PRO:

Tarcze hamulcowe Textar – części te są produkowane przy pomocy najnowocześniejszych technologii. Przeznaczone są do szerokiej grupy pojazdów – od małych, kompaktowych aut po luksusowe limuzyny czy auta sportowe. W połączeniu z klockami hamulcowymi Textar tworzą idealne pary, zapewniające optymalne parametry hamowania. Tarcze hamulcowe Textar docenią wszyscy ci, którzy oczekują od produktu łatwego montażu, długiej żywotności i komfortowej eksploatacji.

Tarcze hamulcowe Textar PRO – co odróżnia te tarcze od konkurencyjnych produktów, to całkowita ochrona przed korozją dzięki specjalnej powłoce i zwiększony komfort hamowania. Optymalna reakcja w trakcie hamowania jest możliwa poprzez redukcję wibracji i zniekształcenia tarczy. Tarcze z serii PRO posiadają zwiększoną odporność na wysokie temperatury (równomierna dystrybucja ciepła, która jest efektem idealnej przewodności cieplnej), są też przygotowane do natychmiastowego montażu – mechanik nie musi bowiem usuwać z nich oleju ochronnego.


Tarcze hamulcowe TextarTarcze hamulcowe Textar są bardzo dokładnie testowane w trosce o efektywne i bezpieczne hamowanie. Niezależnie od przeznaczenia produktów – czy jest to rynek części zamiennych, czy montaż fabryczny, tarcze hamulcowe Textar są synonimem najwyższej jakości, bezpieczeństwa, komfortu hamowania i długiej żywotności. Dzięki temu, że w ofercie prócz tarcz znajdują się także klocki, płyny hamulcowe, środki uzupełniające czy też komponenty hamulca bębnowego, użytkownik jest w stanie dobrać niemal kompletny zestaw hamulcowy, dostosowany do wymagań danego pojazdu. W bogatej ofercie firmy znajduje się ponad 1500 różnych modeli tarcz hamulcowych, co daje znaczne pokrycie parku samochodowego w Europie.

 
Tarcze Hamulcowe w iParts.pl!

Tarcze hamulcoweTarcze hamulcowe, obok przekładni hamulcowej, szczęk oraz siłowników, są jednymi z podstawowych części hamulców tarczowych. Stanowią one element hamujący w układzie hamulcowym, sztywno połączony z hamowanym wałem. Hamulce tarczowe to współcześnie ...

Sprawdź Tarcze hamulcowe