Tarcze hamulcowe ATE Original

Mogłoby się wydawać, ze tarcze hamulcowe ATE Original to zwykłe tarcze przeznaczone do standardowych pojazdów osobowych. Stwierdzenie to jest jednak jedynie w połowie prawdziwe. Tarcza hamulcowe ATE Original rzeczywiście są przeznaczone głównie do produkowanych seryjnie samochodów osobowych, jednak z całą pewnością nie są to zwykłe tarcze. Spośród wielu dostępnych na rynku samochodowych części zamiennych tarcz hamulcowych, seria ATE Original wyróżnia się przede wszystkim jakością, a co za tym idzie, wszystkimi parametrami decydującymi o efektywności hamulców i bezpieczeństwie ich stosowania. Co oprócz tego wyróżnia tarcze hamulcowe ATE Original?

  1. Standard – czyli coś, o czym nie wszyscy producenci części do układów hamulcowych chcą mówić. W przypadku ATE Original przeznaczonych na rynek wtórny (części zamiennych) standardem jest utrzymanie dokładnie tych samych parametrów, jakie posiadają tarcza hamulcowe przeznaczone na pierwszy montaż. Tego typu wyróżnikiem poszczycić mogą się wyłącznie najlepsze marki światowej motoryzacji, stąd też wielu podrzędnych wytwórców całkowicie pomija ten temat, bagatelizując go przy każdej możliwej okazji. A temat jest ważny, gdyż jedynie standard OEM gwarantuje, że auto po pierwszej wymianie tarcz hamulcowych zachowa takie same właściwości jezdne, jakie posiadało w momencie zjazdu z taśmy produkcyjnej.
  2. Dostosowanie do indywidualnych wymagań konkretnego modelu – kolejna dość unikalna cecha tarcz hamulcowych ATE. Doświadczenie sięgające ponad 100 lat w produkcji elementów układu hamulcowego do samochodów różnych marek i modeli pozwoliło konstruktorom ATE osiągnąć niezwykły poziom dostosowania tarcz hamulcowych ATE Original do wymagań, jakie stawiają przed nimi konkretne typy pojazdów.

Jeśli szukacie tarcz hamulcowych, które będą odznaczały się standardem OEM – a więc tym samym, jaki obowiązuje tarcze pierwszomontażowe – ale dodatkowo chcecie mieć pewność, iż będą one idealnie współgrały z pozostałymi podzespołami oraz ogólną charakterystyką Waszego auta, tarcze hamulcowe ATE Original powinny być Waszym pierwszym wyborem.

Tarcze hamulcowe ATE PowerDisc

Moda na montowanie w seryjnych samochodach osobowych części o typowo sportowym charakterze objęła również tarcze hamulcowe. Ponieważ firma ATE od zawsze podążała za oczekiwaniami swoich klientów, już jakiś czas temu stworzyła nową serię tarcz hamulcowych o nazwie ATE PowerDisc. Cechą wyróżniającą tarcze ATE PowerDisc jest wyjątkowy i niezwykle innowacyjny rowek bezkońcowy, który pełni następujące role:

  • zwiększa moc hamulców i podnosi bezpieczeństwo ich użytkowania,
  • pozwala stale kontrolować poziom zużycia tarczy (wystarczy obejrzeć tarczę i sprawdzić stan rowka, by określić, czy element ten kwalifikuje się już do wymiany),
  • nadaje tarczy niezwykle nowoczesny i mocno sportowy wygląd.

Co jeszcze oferują tarcze hamulcowe ATE PowerDisc?

  1. Dużą żywotność hamulców i redukcję zjawiska zaniku hamowania – wszystko to również jest zasługą omawianego wyżej rowka, który redukuje zjawisko tzw. fadingu (zaniku siły hamowania) oraz zapobiega przedwczesnemu zużywaniu się tarczy.
  2. Wysoki komfort – choć części o charakterze sportowym zwykle obniżają komfort jazdy, tarcze ATE PowerDisc nie wpływają niekorzystnie na doznania czerpane z użytkowania samochodu w dowolnych warunkach.
  3. Odporność na wysokie temperatury – to z kolei zasługa specjalnej powłoki, która dodatkowo chroni tarczę hamulcową przed korozją.

Tarcze ATE PowerDisc to coś w sam raz dla kierowców ze sportowym zacięciem i lubujących się w ostrej, dynamicznej jeździe. Oczywiście, tarcze te równie dobrze sprawdzą się w przypadku osób jeżdżących raczej spokojnie i wyłącznie po mieście, jednak byłoby to zwykłe marnotrawstwo ich niezwykłego potencjału.