Części samochodowe TEXTAR

Auto części zamienne Textar

Części samochodowe TEXTAR

Textar jest marką wchodzącą w skład TMD Friction GmbH, które znane jest z produkcji najwyższej jakości elementów układu hamulcowego. Szacuje się, że łączna dzienna produkcja koncernu jest w stanie przekroczyć milion części hamulcowych. Wewnątrz koncernu zatrudnienie znajduje ponad 4,500 wykwalifikowanych pracowników. Marka Textar obecna jest na rynku motoryzacyjnym od niespełna 100 lat. W tym czasie firmie udało się wskoczyć do ścisłej czołówki producentów części na pierwszy montaż do samochodów osobowych i użytkowych na świecie oraz odgrywać znaczącą rolę na rynku części zamiennych. 

Firma Textar została założona w 1913 roku w Niemczech. Niecałe 100 lat czynnej obecności na rynku motoryzacyjnym umożliwiło marce zajęcie wysokiej pozycji w dostarczaniu części samochodowych w seryjnej produkcji samochodów osobowych i użytkowych. Mowa tu głównie o elementach układu hamulcowego, których produkcja rozpoczęła się w 1934 roku w Leverkusen. Obecnie Textar obok równie znanej marki jaką jest Mintex wchodzi w skład grupy TMD, która jest największym na świecie producentem okładzin ciernych. TMD już we wczesnych latach rozwoju odnosiło ogromne sukcesy. Doskonałym dowodem jest montaż tarcz hamulcowych w tak kultowych modelach samochodów jak Citroen DS, Austin Healey 100S czy Triumph TR3 w latach 60. czy ścisła współpraca z marką Porsche, która od lat 90. nieprzerwanie trwa do dnia dzisiejszego. 

Niemiecka firma produkuje wysokiej klasy części samochodowe Textar, a przede wszystkim elementy układu hamulcowego. Obecnie wchodzi w skład grupy TMD, jednak w początkach działalności Textar doskonale radził sobie samodzielnie. Do tej pory Textar jest jednym z liderów zarówno na rynku części zamiennych, jak i w dostarczaniu części wykorzystywanych w seryjnej produkcji pojazdów. Z danych producenta wynika, że części firmy Textar do układu hamulcowego są najczęściej wykorzystywanymi częściami hamulcowymi w seryjnej produkcji samochodów osobowych. W bogatej ofercie można znaleźć ponad 390 różnorodnych szczęk hamulcowych, 1500 rodzajów tarcz hamulcowych oraz 190 bębnów hamulcowych.

Opinie o częściach TEXTAR

Zdecydowanie najlepsze części jeżeli chodzi o układ hamulcowy. Na tarczach Textara jeżdżę już od niepamiętnych czasów i zawsze sprawdzały się idealnie przy trudnych sytuacjach na drodze.

Miłosz, Warszawa

13-03-2016

Super tarcze i klocki! Jeżeli chodzi o jakość wykonania części Textar, oraz trwałość podczas użytkowania nie ma porównania bez dwóch zdań do innych podobnych części. Polecam!

Dawid, Gubin

27-03-2016

Klocki hamulcowe Textar są według mnie najlepszymi dostępnymi na rynku. Nie piszczą ani nie brudzą kół, co dla mnie jest ważna sprawą posiadając białe alufelgi.

Andrzej, Lublin

09-04-2016

Lepszych tarcz czy klocków hamulcowych nie znam, niż Textara. Cena godna jakości i wytrzymałości. Polecam każdemu, kto ma w planach wymianę hamulców w swoim aucie.

Mariusz, Dębica

19-04-2016

Katalog części Textar online

Katalog online: https://textar.brakebook.com/bb/public/applicationSearch.xhtml