Tarcze hamulcowe Brembo

BremboTarcze hamulcowe Brembo zaliczane są do najlepszych produktów na rynku części zamiennych. W ramach tzw. aftermarketu firma oferuje ponad 1600 referencji, co daje 98% pokrycie rynku samochodów osobowych i dostawczych. Części Brembo to sprawdzony i ceniony przez wielu Klientów wybór. Doceniają oni wyjątkową jakość, kompatybilność z częściami oryginalnymi oraz łatwość montażu. Brembo to także ceniony dostawca części na pierwszy montaż, wykorzystywanych przez producentów samochodów. Produkty te można znaleźć w modelach Hyundaia, Alfy Romeo, Fiata, Cadillaca, Chevroleta, Nissana, Opla czy Fiskera. W sumie, każdego roku Brembo produkuje 30 milionów tarcz hamulcowych dla rynku części zamiennych i producentów aut dzięki unikalnemu procesowi produkcji oraz użyciu najbardziej zaawansowanych maszyn i technik produkcyjnych.


Tarcze hamulcowe Brembo dzielą się na następujące grupy produktowe:

Tarcze Brembo malowane w technologii UV – przy produkcji tych tarcz zastosowano unikalną powłokę antykorozyjną na piaście i zewnętrznej powierzchni tarczy. Pozwoliło to na uzyskanie idealnych parametrów hamowania, oryginalnego wyglądu a przede wszystkim – łatwego montażu (tarcze nie wymagają czyszczenia i odtłuszczenia). Tarcze z tej serii przeznaczone są przede wszystkim dla właścicieli aut wyposażonych w felgi aluminiowe.

Tarcze Brembo High Carbon – głównym celem przy projektowaniu tarcz tego typu było zmniejszenie wibracji i hałasu. Osiągnięcie takich parametrów stało się możliwe dzięki optymalizacji  bezwładności cieplnej. Brembo zastosowało specjalną technologię, opierającą się na dokładnym zróżnicowaniu składu chemicznego żeliwa, czego efektem jest zwiększony procent węgla w tarczach z serii High Carbon.

Tarcze Brembo z PVT – tarcze te wyposażone są w rowkowany system wentylacyjny (ang. Pillar Venting Technology), który jest autorskim rozwiązaniem Brembo. System intensyfikuje proces chłodzenia i poprawia odporność na pękanie termiczne o ponad 40%.

Tarcze Brembo ze zintegrowanymi łożyskami – firma w swojej ofercie ma także tarcze hamulcowe z łożyskami, które są stosowane przez producentów aut, aby usprawnić proces montażu a także zapobiec uszkodzeniu łożyska w trakcie demontażu starej tarczy. Czasem produkty te posiadają także zintegrowane koło zębate ABS.

Tarcze Brembo Max – nacinane, pokrywane tarcze przeznaczone dla najbardziej wymagających kierowców. Niezależnie od warunków, tarcze hamulcowe Brembo Max charakteryzują się niezwykłą wydajnością i odnawialnym materiałem trącym. Efekt? Krótszy dystans i efektywniejsze hamowanie. Tarcze są także wyposażone w unikalne, asymetryczne rowki, których zadaniem jest usuwanie gorących gazów i wskazywanie poziomu zużycia tarczy. Zaletą tych tarcz jest także atrakcyjny wygląd.


Tarcze hamulcowe BremboW dobie obecnej produkty Brembo stały się synonimem jakości oraz najnowocześniejszej technologii, odzwierciedlające pełną kontrolę w każdej fazie procesu produkcyjnego. Włoski producent stara się ulepszać zwłaszcza takie parametry jak komfort, osiągi, waga i koszty. Dzięki doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy firma jest w stanie wytwarzać różnorodne części - od węglowo-ceramicznych tarcz dla aut luksusowych po tarcze ze swobodnym zaciskiem. W ofercie Brembo znaleźć można również tarcze sportowe (z odlewów dwuwarstwowych), a także zintegrowane tarcze przeznaczone do aut kompaktowych i średnich.

 
Tarcze Hamulcowe w iParts.pl!

Tarcze hamulcoweTarcze hamulcowe, obok przekładni hamulcowej, szczęk oraz siłowników, są jednymi z podstawowych części hamulców tarczowych. Stanowią one element hamujący w układzie hamulcowym, sztywno połączony z hamowanym wałem. Hamulce tarczowe to współcześnie ...

Sprawdź Tarcze hamulcowe