Części samochodowe BREMBO

Auto części zamienne Brembo

Części samochodowe BREMBO

Brembo to włoska firma kojarzona głównie z produkcją wysokiej jakości elementów układu hamulcowego. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa pozwala na prowadzenie zaawansowanych badań nad udoskonalaniem części samochodowych. Zakłady produkcyjne zlokalizowane są w 12 krajach całego świata, a główne oddziały handlowe można znaleźć we Francji, Szwecji oraz w Niemczech. Części firmy Brembo można nabyć w ponad 70 krajach. Zatrudnienie firmy w 2011 roku wynosiło ponad 6 tysięcy pracowników, z czego około 10% stanowią inżynierzy i specjaliści pracujący nad działaniami badawczo-rozwojowymi.

Rok 2011 był niezwykle ważny dla firmy Brembo, gdyż obchodziła ona okrągłą 50 rocznicę powstania. Dokładnie 11 stycznia 1961 roku Emilio Bombassei wraz z Italo Bredą we włoskiej miejscowości Bergamo założyli "Officine Meccaniche di Sombrero", czyli ówczesnego przodka Brembo. Już w trzy lata od momentu założenia firmy rozpoczęto produkcję słynnych tarcz hamulcowych, które trafiają do seryjnego wyposażenia wielu współcześnie produkowanych samochodów. W 1972 roku rozpoczęto produkcję elementów układu hamulcowego do motocykli, a w 1975 zaczęto dostarczać układy do bolidów Formuły 1. Od roku 1995 spółka Brembo jest notowana na Mediolańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. 

Firma Brembo jest obecna we wszystkich najważniejszych obszarach motoryzacji. Produkuje zarówno oryginalne, jak i zamienne części samochodowe Brembo, a także elementy układu hamulcowego przeznaczone do wyścigów samochodowych. W elementy układu hamulcowego firmy Brembo seryjnie wyposażane są samochody takich producentów jak BMW, Chrysler, Lancia, Mercedes-Benz, Nissan oraz Porsche. Części zamienne produkowane przez Brembo w 96% pasują do wszystkich pojazdów podróżujących na co dzień po drogach.

Opinie o częściach BREMBO

Dotychczas myślałem że części Brembo są wykorzystywane tylko w sporcie. Zdziwiłem się gdy sprzedawca w sklepie zaproponował mi tarcze hamulcowe tej firmy do mojego samochodu w całkiem normalnej cenie.

Łukasz, Warszawa

28-11-2015

W poszukiwaniu klocków hamulcowych do mojego Merdecesa, dowiedziałem się że seryjnie montowane do tego auta są części Brembo. Cena okazała się całkiem przyzwoita więc założyłem i nie żałuję.

Karol, Kraków

10-01-2016

Najlepszy zestaw hamulcowy jaki kiedykolwiek miałem w samochodzie. Z dopasowaniem zacisku Brembo nie było żadnych problemów, siła hamowanie jest imponująca, a cena wcale nie zwaliła mnie z nóg.

Ryszard, Nisko

16-01-2016

Jako mechanik w zakładzie tuningowym spotykałem się z różnymi zestawami hamulców. Części Brembo są najczęściej i najchętniej wybierane przez Naszych klientów.

Artur, Kołobrzeg

21-01-2016

Katalog części Brembo online

Katalog online: https://www.bremboparts.com/europe/pl

Produkty polecane!