Chłodnica wody Delphi

Marka Delphi powstała w 1991 roku. Utworzona została przez koncern General Motors, początkowo pod nazwą Automotive Components Group. Pierwotnie Delphi zaopatrywała w części samochodowe głównie swoją macierzystą firmę, General Motors. W chwili obecnej jest ona jedną z najlepiej rozpoznawalnych firm motoryzacyjnych. W Polsce Delphi słynie głównie z wysokiej jakości amortyzatorów, części związanych z układem hamulcowym i układem chłodzenia. Delphi to jeden z największych i najbardziej cenionych producentów samochodowych części zamiennych. Firma ta dostarcza swoje części również do koncernów samochodowych, wykorzystujących produkty Delphi na pierwszy montaż.

Jednym z produktów marki Delphi chłodnice wody. Rozwój branży motoryzacyjnej sprawił, że wymagania stawiane systemom chłodzenia silnika z roku na rok rosną. Chłodnica to jeden z newralgicznych elementów, odpowiadających za prawidłową pracę silnika. Pracująca jednostka napędowa wytwarza w czasie pracy wysoką temperaturę, która skutecznie i szybko musi znaleźć swoje ujście. W przeciwnym razie dojść może do przegrzania i uszkodzenia silnika. Do najczęstszych awarii chłodnic dochodzi w wyniku uszkodzeń kanałów cieczy chłodzenia. Awarie chłodnic powodują spadek wydajności układu chłodzenia, a co za tym idzie przegrzewanie silnika.  Wzrost temperatury cieczy to jednak nie wszystko. Podczas awarii dojść może do zagotowanie lub wycieku cieczy pod pojazd. Tego typu awarie powodować  mogą kosztowne uszkodzenia jednostki napędowej.

Chłodnica wody to „serce” układu chłodzenia, jest delikatna i niezwykle istotna. Chłodnice marki Delphi są bardzo szczelne i odporne na wstrząsy, którym poddawane są jej elementy. Zaprojektowane zostały zgodnie ze specyfikacjami części montowanych fabrycznie, dzięki czemu wybierając Delphi mamy pewność, że wyróżnia je zwiększona wydajność oraz optymalne chłodzenie, nawet w ekstremalnych warunkach. Ich konstrukcja sprawia, że chłodnice są lekkie i idealnie dopasowane. Przyczynia się to do wydłużenia czasu ich użytkowania oraz maksymalnej efektywności.

Wśród głównych zalet chłodnic wody Delphi najczęściej podaje się:
 - Konstrukcja z lutowanego aluminium,
 - Wysoka wydajność w stosunku do niskiej wagi,
 - Stop odporny na korozję.

Bogata gama różnych konfiguracji chłodnic sprawia, że w ofercie Delphi każdy znajdzie coś dla siebie. Przekonaj się sam, wybierz Delphi.

 
Chłodnice Wody w iParts.pl!

Chłodnica wody Chłodnica wody jest wymiennikiem ciepła, wykorzystywanym w celu chłodzenia silników spalinowych pracujących w samochodach. Stanowi ona jeden z najważniejszych elementów układu chłodzenia, dzięki któremu silniki pojazdu może efektywnie funkcjonować. 

Jak działa układ ...

Sprawdź Chłodnice wody