Chłodnica klimatyzacji Valeo

ValeoPoczątki działalności firmy sięgają roku 1923. Powstał wówczas warsztat produkujący sprzęgła oraz okładziny szczęk hamulcowych. Z biegiem lat przeobraził się on w światowej sławy producenta podzespołów układu chłodzenia. Dzisiaj Valeo to przede wszystkim międzynarodowa grupa znajdująca się w czołówce największych producentów części zamiennych, specjalizująca się w projektowaniu, wytwarzaniu i sprzedaży części i systemów samochodowych. W celu udoskonalenia produktów częściowy obrót grupy Valeo przeznaczany jest na badanie i rozwój, dzięki czemu możliwe jest utrzymywanie pozycji lidera, poprzez udoskonalanie produktów danej marki. Jako główną zaletę Valeo podaje się bogatą ofertę produktową.

 

Popularnym produktem marki Valeo skraplacze klimatyzacji. Skraplacz to niezwykle ważny element każdego samochodu wyposażonego w klimatyzację. Ze względu na swoje położenie i tworzywo z jakiego wykonany jest najczęściej skraplacz, ulegać może uszkodzeniom mechanicznym. Dla zobrazowania sytuacji wyjaśnimy najprościej, jak działa system. Gorący czynnik chłodniczy przepływa do sprężarki, odprowadzając ciepło do otoczenia. Gdy ostygnie, ciśnienie czynnika chłodniczego spada zmieniając go ze stanu gazowego w ciekły. Na skutek zmiany temperatury woda skrapla się do specjalnego kondensera.

Chłodnica klimatyzacji Valeo

 

Należy pamiętać, że wszelkie uszkodzenia klimatyzacji, takie jak dla przykładu jej rozszczelnienie, pęknięcie, czy korozja, powodować mogą szkody niebezpieczne nie tylko dla układu chłodzenia, ale również całego samochodu. Warto pamiętać o monitorowaniu stanu chłodnicy klimatyzacji i w razie konieczności wymianie elementów na nowe. Wymiana uszkodzonej chłodnicy klimatyzacji pozwoli cieszyć się nam działającą klimatyzacją, głównie w upalne letnie dni.

 

Producent części Valeo

Firma Valeo to francuskie przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem i produkcją części zamiennych. Valeo od wielu lat znajduje się w ścisłej czołówce największych producentów części zamiennych, o czym najlepiej świadczy łączny obrót firmy przekraczający corocznie 10 miliardów euro. Oprócz segmentu części zamiennych wiele części Valeo wykorzystywanych jest w seryjnej produkcji pojazdów. Umożliwia to ścisła ...

Szukaj cześci VALEO