Chłodnica klimatyzacji Nissens

Popularnym produktem marki Nissens skraplacze klimatyzacji. Skraplacz to niezwykle ważny element każdego samochodu wyposażonego w klimatyzację. Ze względu na swoje położenie i tworzywo z jakiego wykonany jest najczęściej skraplacz, ulegać może uszkodzeniom mechanicznym. Dla zobrazowania sytuacji wyjaśnimy najprościej, jak działa system. Gorący czynnik chłodniczy przepływa do sprężarki, odprowadzając ciepło do otoczenia. Gdy ostygnie, ciśnienie czynnika chłodniczego spada zmieniając go ze stanu gazowego w ciekły. Na skutek zmiany temperatury woda skrapla się do specjalnego kondensera. Należy pamiętać, że wszelkie uszkodzenia klimatyzacji, takie jak dla przykładu jej rozszczelnienie, pęknięcie, czy korozja, powodować mogą szkody niebezpieczne nie tylko dla układu chłodzenia, ale również całego samochodu. Warto pamiętać o monitorowaniu stanu chłodnicy klimatyzacji i w razie konieczności wymianie elementów na nowe. Wymiana uszkodzonej chłodnicy klimatyzacji pozwoli cieszyć się nam działającą klimatyzacją, głównie w upalne letnie dni.

W ofercie Nissens znaleźć można kilkaset modeli skraplaczy do większości modeli i marek europejskich, azjatyckich i amerykańskich samochodów osobowych. Oferta obejmuje również skraplacze przeznaczone do najbardziej popularnych aut dostawczych i ciężarowych oraz uniwersalne zamienniki kondenserów.

 
Chłodnica klimatyzacji - skraplacz w iParts.pl!

Chłodnica klimatyzacji

Każdy samochód wyposażony w klimatyzację posiada dwa podstawowe wymienniki ciepła - parownik oraz skraplacz klimatyzacji. Skraplacz, nazywany również chłodnicą klimatyzacji lub kondensatorem, ma za zadanie zmieniać stan skupienia czynnika chłodniczego ...

Sprawdź Chłodnice klimatyzacji - skraplacze