Części samochodowe VALEO

Kategorie

Auto części zamienne Valeo

Części samochodowe VALEO

Firma Valeo to francuskie przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem i produkcją części zamiennych. Valeo od wielu lat znajduje się w ścisłej czołówce największych producentów części zamiennych, o czym najlepiej świadczy łączny obrót firmy przekraczający corocznie 10 miliardów euro. Oprócz segmentu części zamiennych wiele części Valeo wykorzystywanych jest w seryjnej produkcji pojazdów. Umożliwia to ścisła współpraca z największymi producentami samochodowymi jakimi są między innymi Alfa Romeo, Fiat, Volkswagen, Audi czy Hyundai. Zatrudnienie wewnątrz koncernu znajduje przeszło 72 tysiące pracowników. Nazwa Valeo pochodzi z języka łacińskiego i oznacza "Czuje się dobrze". 

Valeo zostało założone w 1923 roku przez Eugena Buisson'a. Ponad 80 lat korporacyjnego działania firmy Valeo złożyło się na wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych zastosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. Początkowo o sile Valeo stanowił mały warsztat samochodowy ulokowany w miejscowości Saint-Ouen we Francji, w którym produkowano okładziny cierne szczęk hamulcowych oraz elementy sprzęgła. W krótkim czasie ofertę poszerzono o produkcję sprzęgieł. Jakość części firmy Valeo została dostrzeżona przez klientów co umożliwiło otwarcie kolejnych filii – początkowo w Hiszpanii i Włoszech. Momentem zwrotnym w historii firmy było przejęcie SEV-Marchal w 1970 roku. Umożliwiło to wkroczenie do dziedziny systemów elektrycznych, a następnie elektryki samochodowej. W tym samym czasie zdecydowano się na inwestycje w branży budowlanej ze względu na niestabilną pozycję rynku samochodowego. Dopiero w 1980 roku nazwa firmy została przekształcona na Valeo i w niezmienionej formie występuje do dnia dzisiejszego. Lata 80-90 to czas ekspansji na rynki międzynarodowe. W tym czasie otworzono przedstawicielstwa między innymi w Turcji, Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej oraz wielu krajach europejskich. 

Sprzedaż wewnątrzna części Valeo podzielona jest na dziesięć oddziałów produkcyjnych – po jednym na każdą linię produktów. Valeo dysponuje jedną z najszerszych ofert na rynku części zamiennych. Części samochodowe Valeo to między innymi na systemy sprzęgłowe, systemy wycieraczek, oświetlenie i sygnalizację, układy hamulcowe, systemy zapłonowe, termikę silnika, części klimatyzacji, alternatory i rozruszniki, systemy zabezpieczeń, elektronikę, przełączniki oraz akcesoria elektryczne. Przeszło 6% rocznego obrotu firmy systematycznie przeznaczane jest na rozwój co umożliwia udoskonalanie produktów.

Katalog części Valeo online

Katalog online: https://www.valeoservice.pl/pl/techassist