Żarówki C21W

Znaleziono produktów: 2
Sortuj:
Widok:   
z 1

Żarówka BOSCH 1 987 302 230

6,00 z VAT
Kod: 1987302230 Producent części: BOSCH
Wysyłka od ręki!

Żarówki samochodowe C21W

Oświetlenie wnętrza samochodu w iParts.pl

Statystyki są nieubłagane, jedną z głównych przyczyn nocnych wypadków samochodowych jest nieodpowiednie oświetlenie, które uniemożliwia poprawne widzenie lub oślepia innych uczestników ruchu. Choć dane skupiają się głównie na roli tzw. świateł zewnętrznych,  również oświetlenie wewnętrzne pojazdu pełni kluczową funkcję podczas prowadzenia samochodu, dlatego powinno być przedmiotem należytej uwagi. Elementy oświetlenie wewnętrznego samochodu, takie jak żarówki C21W znajdziecie w ofercie internetowego sklepu iParts.pl.

Nadmiar jest szkodliwy

Modyfikacje w zakresie oświetlenia wewnętrznego samochodu to jak się wydaje nie sezonowa moda, a długo utrzymujący się trend. Podczas zmian należy pamiętać, że zbyt duża ingerencja może być przyczyną zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu. Zbyt mocne, kolorowe światło we wnętrzu samochodu utrudnia widzenie oraz zaburza koncentrację, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo jazdy. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie tradycyjnych żarówek, takich jak model C21W, który emituje białe światło przyjazne dla oka ludzkiego. Ponadto jasna barwa zapewnia wysoki kontrast, co znacząco ułatwia zadanie, gdy musimy szybko przeszukać schowek lub wnętrze samochodu.

Sprawdzone rozwiązania

Typ C21W to żarówka wchodząca w skład tzw. oświetlenia pomocniczego. Model, choć ma wiele zastosowań, najczęściej montowy jest w lampach oświetleniowych znajdujących się w podsufitce samochodu czy we wszelkiego rodzaju schowkach. Charakteryzuje się dużą mocą 21 watów oraz 12 woltowym zasilaniem, które jest kompromisem pomiędzy wydajnym działaniem a rozsądnym poborem energii. 

O czym pamiętać podczas wymiany żarówki?

Wybór odpowiedniej żarówki wymaga wzięcia pod uwagę kilku czynników. Jednym z  nich jest rodzaj gniazda montażowego. Żarówki C21W to tzw. modele cokołowe, które posiadają charakterystyczny trzonek u podstawy. Przed zakupem warto upewnić się, jaki rodzaj żarówki będzie odpowiedni do posiadanego samochodu. Informacji można poszukać w katalogu samochodu lub odczytać odpowiednie oznaczenie z zepsutej żarówki.