Żarówki C10W

Znaleziono produktów: 3
Sortuj:
Widok:   
z 1

Żarówka MAGNETI MARELLI 009461100000

2,00 z VAT
Kod: 009461100000 Producent części: MAGNETI MARELLI
Wysyłka od ręki! ?

Żarówki samochodowe C10W

Żarówki C10W w asortymencie sklepu iParts.pl

Oświetlenie wewnętrzne samochodu to jedna z najistotniejszych kwestii wpływających na bezpieczeństwo i komfort  jazdy. Odpowiednio dobrane zapewnia orientację oraz widoczność takich elementów wyposażenia, jak deska rozdzielcza czy tylna tablica rejestracyjna. W wielu przypadkach służą temu żarówki C10W, które znajdują się w asortymencie sklep iParts.pl.

Gdy potrzeba mocnego źródła światła

Żarówka C10W to typ żarnika, który łatwo można poznać po charakterystycznej rurkowej budowie. Długie włókno umieszczone w szklanej bańce zapewnia szeroki snop światła, który jest ważny szczególnie w przypadku oświetlenia większych powierzchni, jak wnętrze samochodu czy rzadziej tablica rejestracyjna. To jednak nie wszystkie warianty jej zastosowania. W zależności od modelu samochodu może być także użyta do oświetlania bagażnika i deski rozdzielczej.

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej a polskie prawo

O ile oświetlenie wnętrza bagażnika i samochodu pozostaje w dużej mierze kwestią indywidualną, podczas której należy jedynie pamiętać, że zbyt mocne natężenie może zaburzać widzenie podczas nocnej drogi i tym samym zwiększać ryzyko wypadku, to oświetlenie  tablicy rejestracyjnej znalazło wykładnię w postaci konkretnych regulacji prawnych. Zgodnie z Rozporządzaniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia tablica powinna być oświetlana białym światłem o mocy, która umożliwia odczytanie znaków po zmroku przy dobrej przejrzystości powietrza z odległości co najmniej 20 m. Do uzyskania takiego natężania światła idealna będzie żarówka C10W, która dzięki wydłużonej budowie uwidoczni całą powierzchnię tablicy i pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji podczas kontroli policyjnej lub okresowego badania technicznego.

Długość żarówki C10W

Wymiana żarówki samochodowej C10W nie jest trudnym zadaniem, wymaga jednak odpowiednich narzędzi i kilku informacji. Podczas przygotowania do montażu należy szczególnie zwrócić uwagą na jej długość, która może się różnić w zależności od posiadanego modelu samochodu. Odpowiednie informacje można znaleźć w specyfikacji pojazdu.