Żarówki BAX

Znaleziono produktów: 12
Sortuj:
Widok:   
z 1

3,00 z VAT
Kod: 2721MF Producent części: OSRAM
Wysyłka od ręki!

Żarówki samochodowe BAX

Nie tylko oświetlenie zewnętrzne

Choć bezpieczeństwo prowadzenia samochodu kojarzy się głównie z kwestią oświetlenia zewnętrznego, nie bez znaczenia są również źródła światła zamontowane wewnątrz samochodu. Odpowiednio dobrane pozwalają na komfortową orientację w samochodzie. Szczególnie ważne jest podświetlenie deski rozdzielczej i wskaźników, które pozwalają na bieżący odczyt wszystkich parametrów jazdy. W ofercie sklepu iParts.pl dostępne są wytrzymałe żarówki BAX służące podświetlaniu tarcz zegarów oraz wszelkich przełączników.

Jak działa ludzki wzrok?

Mrok panujący na zewnątrz samochodu powoduje rozszerzanie źrenic, co znacząco poprawia zakres widzenia. Nadmierne oświetlenie tarczy rozdzielczej dekoncentruje kierowcę i uniemożliwia zachowanie równowagi między wnętrzem i przestrzeniom poza samochodem. Jaskrawe światło zwęża źrenice, znacząco ograniczając widzenie i wpływając tym samym na bezpieczeństwo jazdy. Z tych samych powodów zaleca się przyciemnienie deski rozdzielczej w celu zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Oświetlenie wnętrza a bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to priorytet, który powinien kierować wyborem elementów wyposażenia każdego samochodu, także oświetlenia wewnętrznego. Duży wpływ na nie ma barwa światła deski rozdzielczej. Źle dobrana męczy wzrok, wzmaga senność, tworząc zagrożenie dla kierowcy i innych uczestników ruchu. Najlepszym wyborem jest światło zbliżone do tego naturalnego. Lekko chłodna barwa wzmoże koncentrację i zapewni długotrwały komfort prowadzenia. W przypadku światła kolorowego istotą jest jego odpowiednie natężenie.

Szeroki wybór żarówek BAX w ofercie iParts.pl

Wszystkie żarówki samochodowe BAX znajdujące się w ofercie iParts.pl emitują światło, które jest przyjemne dla ludzkiego oka i przeciwdziała zmęczeniu, co jest szczególnie ważne podczas długich, nocnych tras. Dostępne są żarówki o różnej mocy, dzięki czemu możliwy jest wybór typu odpowiedniego do konkretnego modelu samochodu i preferencji kierowcy.