Narzędzia do rozrządu

Narzędzia do wymiany rozrządu

Wymiana rozrządu to trudne zadanie, którego podejmuje się niewielu amatorów. Dlatego też narzędzia do rozrządu to propozycja głównie dla właścicieli warsztatów. Nasz sklep narzędziowy oferuje szeroki wybór przyrządów niezbędnych do demontażu, a następnie montażu rozrządu. Każdy warsztat może się u nas wyposażyć w kompletny zestaw niezbędnych narzędzi.

Czym są narzędzia do rozrządu?

Aby wymienić rozrząd, konieczne jest przeprowadzenie wielu skomplikowanych czynności. Każda z nich wymaga zastosowania określonych narzędzi. Absolutnie kluczową kwestią jest zablokowanie kół zębatych w rozrządzie. Do tego potrzebne są specjalne narzędzia, zwane blokadami rozrządu. Za sprawą specjalistycznych blokad możliwe jest zatrzymanie poszczególnych elementów w pozycji serwisowej i wykonanie wymiany.

Aby wymienić rozrząd samochodowy, niezbędne jest zastosowanie co najmniej kilku blokad. Koniecznością jest zatrzymanie w odpowiedniej pozycji wałka rozrządu i wału korbowego. Ponadto nie obejdzie się bez szpilki blokującej napinacz. Jeśli chodzi o pozostałe narzędzia do wymiany rozrządu niezbędne do zablokowania podzespołu, konieczność ich zastosowania jest zależna od budowy danego samochodu. W przypadku bardziej skomplikowanych pojazdów, potrzebna może być również np. blokada osłony napinacza, czy też bardziej skomplikowana blokada napinacza. Nasz sklep narzędziowy oferuje wszystkie wymienione produkty i wiele więcej. W asortymencie posiadamy zarówno pojedyncze blokady, jak i kompletne zestawy narzędzi do rozrządu.

Narzędzia do rozrządu a model pojazdu

Należy pamiętać, że każdy rozrząd samochodowy blokowany jest w nieco inny sposób. Dlatego też blokady dedykowane pojazdom danej marki nie posłużą Ci do wymiany rozrządu w samochodzie od innego producenta. Niemniej jednak na rynku dostępne są również uniwersalne narzędzia do rozrządu. Blokady uniwersalne możesz wykorzystać podczas wymiany niemal każdego rozrządu. Ze względu na swoją uniwersalność, zwykle są one nieco droższe.

Jeśli posiadasz warsztat specjalizujący się w naprawie samochodów konkretnej marki, możesz wybrać dedykowane jej blokady. Natomiast jeśli naprawiasz pojazdy różnych marek, przydadzą CI się uniwersalne narzędzia warsztatowe. Co prawda są one droższe, jednak w naszym sklepie nabędziesz je w przystępnej cenie. Oferujemy tanie narzędzia do rozrządu, które jednocześnie wyróżnia wysoka jakość. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą optymalizacji procesów dystrybucji i magazynowania oraz ścisłej współpracy z producentami, od których kupujemy jakościowe narzędzia w niskich cenach.