Złączki i końcówki przewodów hamulcowych

Znaleziono produktów: 2
Sortuj:
Widok:   
z 1

Końcówki i łączniki przewodu hamulcowego

Układ hamulcowy to jeden z najistotniejszych systemów samochodowych odpowiadających za bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach atmosferycznych. Bezsprzecznie, kierowanie pojazdem z niesprawnym układem hamulcowym to igranie z losem. Jednymi z kluczowych elementów każdego systemu hamulcowego są przewody hamulcowe oraz wszystkie części wchodzące w ich skład.

Przewody hamulcowe

Przewody hamulcowe to najczęściej elementy hydrauliczne, które można podzielić na przewody sztywne (wykonane z metali miękkich, trudno korodujących) i elastyczne (wykonane z odpornej na płyn hamulcowy gumy wzmocnionej, często z oplotem metalowym). Przewody sztywne mają za zadanie doprowadzić płyn hamulcowy od pompy hamulcowej do przewodów elastycznych oraz zacisków i cylinderków, natomiast przewody elastyczne łączą wszystkie te elementy układu hamulcowego, które są względem siebie ruchome.

Złączki i końcówki przewodów hamulcowych

Istotną rolę w całym systemie odgrywają złączki i końcówki przewodów hamulcowych. Złączki to elementy pozwalające na szybkie i bezproblemowe połączenie przewodów hamulcowych bez konieczności zakuwania. Dzięki nim możliwa jest łatwa wymiana skorodowanego lub uszkodzonego odcinka przewodu bez demontażu odcinków trudno dostępnych, przy jednoczesnym zapewnieniu pełnej szczelności połączeń. Końcówka przewodu hamulcowego (ang. brake line fitting) to rodzaj śruby lub nakrętki z otworem przelotowym wzdłuż ich wysokości, przez który wprowadzana jest rurka miedziana na przewody hamulcowe.

Każdy, nawet najdrobniejszy element układu hamulcowego musi być sprawny, aby efektywnie wykonywać swoją funkcję. Dotyczy to również złączek i końcówek przewodów hamulcowych, które odgrywają istotną funkcję dla bezpieczeństwa na drodze.

W iParts.pl wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Dlatego też przygotowaliśmy ofertę najlepszych części i elementów układu hamulcowego do Twojego auta.