Taśmy

Znaleziono produktów: 6
Sortuj:
Widok:   
z 1

Taśmy dedykowane samochodom

Taśmę najogólniej określa się jako wyrób wykonany z różnego rodzaju elastycznego lub sprężystego materiału o cienkim i wąskim kształcie, który jest zazwyczaj przechowywany w postaci zwiniętej na szpuli lub bębnie. Istnieje wiele rodzajów taśmy o przeróżnym zastosowaniu i budowie. O ich przydatności decydują przede wszystkim właściwości klejące.

Proces klejenia taśmą

Działanie każdej taśmy opiera się na procesie przyklejania, a więc łączenia ze sobą dwóch powierzchni, podczas którego na przynajmniej jedną z nich oddziałują siły adhezyjne w procesie wnikania w nierówności konkretnego materiału oraz siły kohezyjne odpowiedzialne za późniejsze trzymanie się taśmy.

Rodzaje klejów

Na rynku dostępne są m.in. taśmy dwustronne, pakowe, izolacyjne, naprawcze, samouszczelniające, maskujące czy też taśmy montażowe. W taśmach tego typu stosuje się zazwyczaj trzy rodzaje klejów takich, jak: solvent (kauczuk naturalny), hot-melt (kauczuk syntetyczny oraz akryl. Każda z tych substancji ma inne właściwości klejące, a tym samym nadaje się do stosowania na innych powierzchniach i pełnienia odmiennych funkcji. Większość taśm wykorzystywanych w konstrukcjach samochodowych wykonywana jest z wytrzymałego, elastycznego materiału o dużej odporności na działanie warunków atmosferycznych, a także promieni UV i wysokich temperatur. Taśmy samochodowe to nieodzowne akcesoria każdego kierowcy i mechanika samochodowego.