Szczotki do mycia samochodu

Znaleziono produktów: 16
Sortuj:
Widok:   
z 1

Szczotka do mycia z szybkozłączką do węża VIRAGE

14,00 z VAT
Kod: 97001 Producent części: AMTRA
Wysyłka od ręki!

Szczotka do mycia miekki wlos z regulacją przepływu

20,00 z VAT
Kod: ASZPET Producent części: KUFIETA AKCESORIA

Szczotka do mycia do zestawu TIR - sama szczotka

38,00 z VAT
Kod: ASZTIROMAX Producent części: KUFIETA AKCESORIA

Szczotka do mycia teleskopowa 160 cm z regulacja - kij+szcztoka

93,00 z VAT
Kod: ASZTIR940KPL Producent części: KUFIETA AKCESORIA

Szczotki do mycia samochodów

Własnoręczne umycie samochodu to dla wielu osób żaden problem. Jednak umycie go w taki sposób, aby nie porysować lakieru, jest już nie lada sztuką. Szczotki do mycia samochodu to nieodzowne wyposażenie każdego auta, które pozwalają na bezpieczne i szybkie wyczyszczenie pojazdu nawet w trudno dostępnych miejscach. Należy jednak pamiętać, że nie każda szczotka będzie odpowiednia do mycia nadwozia i nie każda sprawdzi się w czyszczeniu wnętrza samochodu.

Szczotki do mycia z włosiem naturalnym czy syntetycznym?

Szczotki do mycia samochodu powinny być odpowiednio dopasowane pod względem wielkości, grubości włosia oraz jego rodzaju. Szczotki z włosia naturalnego są najbardziej delikatne, a samo włosie jest cienkie na końcach. Po odpowiednim namoczeniu skutecznie usunie brud z samochodu, nie uszkadzając jego powłoki lakierniczej. Szczotki wykonane z włókna syntetycznego są mniej delikatne i niejednokrotnie ich końcówki są ostro zakończone. Szczotki do mycia tego typu nie wchłaniają dużej ilości wody, przez co nie ma konieczności wykorzystywania większej ilości kosmetyków samochodowych. Szczotki syntetyczne najlepiej nadają się do mycia silnie zabrudzonych i trudno dostępnych miejsc.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Aby uniknąć uszkodzenia nadwozia, szczotka powinna być wykonana z miękkich materiałów, najlepiej gumy lub pianki. Na rynku dostępne są również funkcjonalne szczotki wyposażone w dozownik, zapewniający odpowiednią wilgotność włosia oraz ciągły dostęp do detergentu, a także szczotki teleskopowe, które umożliwiają łatwy dostęp do wszystkich miejsc. Szczególnie sprawdzają się one w przypadku dużych samochodów osobowych typu SUV oraz pojazdów dostawczych.

Każdy element samochodu zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny ma inne wymagania. Dlatego też uniwersalna szczotka do mycia auta nie zawsze wystarczy do wyczyszczenia wszystkich elementów samochodowych.

Skuteczne i bezpieczne szczotki do mycia samochodu tylko w ofercie sklepu iParts.pl!