Piany aktywne do samochodów

Znaleziono produktów: 9
Sortuj:
Widok:   
z 1

Piany aktywne do samochodu

O czystość samochodu powinien dbać każdy właściciel czterech kółek. Chodzi tu nie tylko o efekt wizualny, ale również stan techniczny samochodu. Sposób mycia auta oraz wybór odpowiednich preparatów czyszczących ma również istotne znaczenie dla późniejszego wyglądu powłoki lakierniczej samochodu. My zalecamy przede wszystkim zastosowanie wstępnego mycia z wykorzystaniem piany aktywnej.

Piany aktywne z naturalnym pH

Mycie wstępne samochodu to podstawowy etap mycia detailingowego samochodu. Polega ono na nałożeniu aktywnej piany na całe nadwozie auta, łącznie z kołami. Piany aktywne to preparaty stanowiące mieszaninę związków powierzchniowo czynnych, których proporcje zostały tak dobrane, aby zachować jak najbardziej naturalne pH, będące całkowicie bezpieczne dla lakieru samochodowego. Aktywna piana z naturalnym pH, nie jest w stanie uszkodzić nałożonego wosku, ani też zniszczyć powłoki ochronnej nałożonej na karoserię samochodu.

Dociera do trudno dostępnych miejsc

Mycie wstępne z użyciem piany aktywnej ma na celu zmiękczenie oraz odseparowanie nagromadzonego brudu. Penetruje ona wszelkie trudno dostępne szczeliny i miejsca, do których kierowca najprawdopodobniej nie miałby dostępu lub najzwyczajniej w świecie je pominął. Aktywna piana jest w stanie dotrzeć do szczelin emblematów, grilla czy też miejsc pomiędzy maską a przednimi błotnikami.

Mycie według wskazówek producenta

Mycie wstępne z użyciem aktywnej piany to bardzo ważny etap czyszczenia samochodu, dzięki któremu późniejsze czynności z tym związane są o wiele łatwiejsze i szybsze. Należy pamiętać, aby w przypadku samochodów zabezpieczonych woskiem lub powłoką ochronną zastosować rozcieńczoną pianę z wodą, natomiast do aut niczym niezabezpieczonych można użyć silniejszego stężenia aktywnej piany. Szczegóły rozcieńczenia preparatu z wodą podaje producent na opakowaniu swojego produktu.