Manometry

Znaleziono produktów: 6
Sortuj:
Widok:   
z 1

Ciśnieniomierz samochodowy

Zbyt niskie ciśnienie powietrza w oponach samochodu prowadzi najczęściej do większego zużycia paliwa i szybszego zużycia ogumienia, a także zwiększa ryzyko kolizji drogowej. Miernik ciśnienia w oponach to przydatne urządzenie, które powinien mieć każdy odpowiedzialny kierowca. Pozwala ono na zmierzenie ciśnienia w ogumieniu pojazdu oraz dostarcza niezbędnych informacji, czy wymaga ono modyfikacji.

Manometr do opon samochodowych

Właściwy poziom ciśnienia w oponach auta decyduje o bezpieczeństwie oraz komforcie jazdy, a także ma istotny wpływ na wolniejsze i równomierne zużycie ogumienia oraz optymalnym zużyciu paliwa. Aktualny poziom ciśnienia w ogumieniu należy kontrolować regularnie, w tym również przed każdą dłuższą podróżą. Wykorzystuje się w tym celu manometr do opon samochodowych, który pozwoli prawidłowo ocenić rzeczywisty poziom napompowania kół i w razie konieczności skorygować go.

Budowa manometru

Ciśnieniomierze do kół wykonane z tworzywa sztucznego mogą być mniej odporne na uszkodzenia niż modele z obudową metalową. Niektóre urządzenia mają oprawy uważane za wstrząsoodporne, a ich dodatkowym zabezpieczeniem są specjalne osłony z gumy. Korzystanie z manometrów wykonanych z solidnych materiałów zapewni bezproblematyczne korzystanie z urządzenia przez długie lata.

Analogowy vs elektroniczny manometr do auta

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów manometrów samochodowych. Dobór takiego urządzenia powinien się opierać przede wszystkim na jego właściwościach oraz parametrach, które pozwolą na uzyskanie precyzyjnych pomiarów oraz długotrwałe korzystanie z urządzenia. Do wyboru są dwa podstawowe rodzaje mierników – manometr elektroniczny do auta oraz tradycyjny miernik analogowy.

Elektroniczny ciśnieniomierz samochodowy posiada wyświetlacz, który najczęściej można obsługiwać z poziomu jednego przycisku. Niejednokrotnie modele tego typu mogą podawać wyniki pomiarowe w jednej z trzech jednostek – w barach, kPa oraz psi. Całe urządzenie jest zasilane bateriami lub energią słoneczną (ogniwa fotowoltaiczne). Elektroniczny manometr do opon samochodowych często jest wyposażony w dodatkowe funkcje, jak np. latarka czy też zintegrowany miernik głębokości bieżnika ogumienia.

Standardowy miernik ciśnienia w oponach to urządzenie analogowe, które pod względem dokładności i szybkości pomiarów w niczym nie ustępuje modelom elektronicznym. Odczytu pomiarów dokonuje się na tarczy ze wskazówkami, często posiadającej różne jednostki miarowe. Najważniejsze podczas wyboru zarówno elektronicznego, jak i analogowego miernika jest poznanie dokładności urządzenia, jaką podaje jego producent. Najczęściej jest to +/- 1%, lecz można także spotkać modele z tolerancją 2%. Warto również wziąć pod uwagę zakres pracy manometru. Minimalna wartość pomiaru stanowi 0, natomiast górna może wynosić 3 bary, 6,9 bar, 7 bar, a nawet 15 bar.

Popularni producenci manometrów do opon

  • iParts
  • Amtra
  • Kufieta
  • Toya

Systematyczny pomiar ciśnienia kół w samochodzie to obowiązek każdego odpowiedzialnego kierowcy. Manometry dostępne w ofercie iParts.pl to najlepsze tego typu urządzenia dostępne obecnie na rynku. Ciśnieniomierze do kół dostarczają sprawdzeni producenci urządzeń pomiarowych dla rynku samochodowego. Wszystkie produkty są fabrycznie nowe i są objęte gwarancją producenta.

Powiązane kategorie produktowe

Manometry do opon samochodowych w iParts.pl to solidne, precyzyjne i wytrzymałe urządzenia, które powinny się na wyposażeniu każdego kierowcy. Oferta sklepu iParts.pl to doskonała relacja ceny do jakości produktów, fachowa obsługa oraz szybka realizacja zamówienia.