Uszczelniacze do przebitych opon

Znaleziono produktów: 15
Sortuj:
Widok:   
z 1

14,00 z VAT
Kod: 04001 Producent części: NEO TOOLS

18,00 z VAT
Kod: 04046 Producent części: NEO TOOLS

45,00 z VAT
Kod: 04046 Producent części: HOLTS

23,00 z VAT
Kod: 43001 Producent części: WYNNS

Uszczelniacze do przebitych opon

Czy łatwo jest przebić oponę w samochodzie? Zależy. Współczesne opony są produkowane z wysokiej jakości mieszanki, którą, w teorii, trudno jest przebić, co wcale nie oznacza, że jest to niemożliwe. Wszystko zależy od wielu czynników drogowych, jednak gdy to już nastąpi, warto być na to odpowiednio przygotowanym. Zestaw naprawczy do opon to łatwe w zastosowaniu rozwiązanie, które pozwoli każdemu kierowcy szybko wrócić na trasę.

Zestaw naprawczy do opon w samochodzie

Tradycyjne, pełnowymiarowe koło zapasowe, a nawet dojazdowe powoli przestaje funkcjonować w dzisiejszej motoryzacji. Jednak przyroda nie lubi próżni. W miejsce standardowego zapasu zaczęły się pojawiać coraz popularniejsze obecnie wszelkiego rodzaju uszczelniacze do opon oraz całe zestawy do samodzielnej naprawy ogumienia samochodowego.

W sytuacji, gdy opona ulegnie przebiciu, a nie dysponujemy kołem zapasowym, mamy w zasadzie dwa wyjścia. Po pierwsze, można zaopatrzyć się wcześniej w opony typu run flat, które pozwalają na przejechanie nawet 80 kilometrów po przebiciu ogumienia. Taka zaawansowana technologia musi oczywiście słono kosztować, co jest niewątpliwie wadą tego rozwiązania. Druga opcja, o wiele tańsza, to zestaw naprawczy do opon, który stanowi doskonałą alternatywę dla koła zapasowego. Tego typu zestaw w wersji podstawowej zawiera najczęściej płyn uszczelniający oraz kompresor.

Szybka naprawa opony

Uszczelniacz do opon można wykorzystywać w przypadku wszystkich rodzajów ogumienia samochodowego oraz motocyklowego. Tego typu preparaty są bardzo łatwe w zastosowaniu i dostępne w małych, praktycznych aplikatorach o pojemności od 250 do 500 ml. Pozwalają one na doraźne uszczelnienie przebitej opony bez konieczności wykorzystywania specjalistycznych narzędzi czy też zdejmowania samego koła. Szybka naprawa opony za pomocą uszczelniacza nie będzie możliwa w przypadku uszkodzenia ścianki bocznej opony lub bardzo dużych uszkodzeń bieżnika koła. Należy pamiętać również, że do kół o większych rozmiarach, stosowanych np. w pojazdach terenowych, może zajść konieczność wykorzystania dwóch opakowań środka uszczelniającego.

Kolejnym sposobem na szybką naprawę koła w samochodzie w trasie są np. łatki w spreju. Jest to narzędzie stosunkowo tanie (koszt ok. 20-40 zł), które zawsze warto mieć na wyposażeniu swojego auta. Taki spray jest również dostępny w praktycznie każdej stacji benzynowej, jednak, w przeciwieństwie do zestawu naprawczego, nie jest do niego dołączony kompresor. Koło zapasowe w sprayu to rozwiązanie doraźne, po użyciu którego należy jak najszybciej udać się do najbliższego serwisu samochodowego celem wymiany lub kompleksowej naprawy przebitej opony.

Popularni producenci uszczelniaczy do przebitych opon

  • K2
  • Amtra
  • Wynns
  • Holts

Uszczelniacz do opon to praktyczne koło ratunkowe, którego nie może zabraknąć na wyposażeniu żadnego samochodu. W iParts.pl znajdziesz zarówno kompletne zestawy naprawcze do opon, jak i pojedyncze preparaty uszczelniające, łatki w spreju oraz wydajne kompresory samochodowe. Doskonała relacja ceny do jakości produktów sprawi, że żadna przebita opona nie będzie już problemem.

Powiązane kategorie produktowe

Zapraszamy do iParts.pl po najlepsze na rynku uszczelniacze do opon czołowych, światowych producentów. Zapewniamy fachową obsługę na każdym etapie zakupów, najniższe rynkowe ceny oraz natychmiastową realizację zamówienia.