Przechowywanie opon

Znaleziono produktów: 3
Sortuj:
Widok:   
z 1

Stojak na opony, uchwyt

Często wymieniając opony sezonowo, mamy kłopot, co zrobić z kompletem zdjętego już ogumienia, a właściwie, jak prawidłowo przechowywać takie opony, aby dotrwały w nienaruszonym stanie do następnego sezonu. Przechowywanie opon można zlecić firmom specjalizującym się w tego typu usługach lub zapewnić im komfortowe leżakowanie we własnym zakresie.

Bezpieczne przechowywanie opon samochodowych

Decydując się na korzystanie z usług serwisów i hurtowni zajmujących się sezonowym przechowywaniem opon w zasadzie, oprócz uiszczenia odpowiedniej opłaty, nie mamy nic więcej do zrobienia w tej kwestii. Dzięki takim hotelom dla ogumienia mamy pewność, że opony otrzymują optymalną ochronę na czas leżakowania. Jeżeli natomiast decydujemy się na samodzielne przechowywanie opon, konieczne jest w pierwszej kolejności przygotowanie odpowiedniego ku temu miejsca. Powinno to być najlepiej zamknięte, suche i ciemne pomieszczenie. Temperatura w takim miejscu nie może być wyższa niż temperatura pokojowa, a także konieczne jest zapewnienie w nim odpowiedniej cyrkulacji powietrza. W przypadku, gdy pomieszczenie posiada ogrzewanie wewnętrzne, ogumienie powinno znajdować się jak najdalej od źródła ciepła i pozostawać w temperaturze na poziomie od 10 do 20 stopni Celsjusza.  Dodatkowo opony należy odizolować od podłoża za pomocą kartonu lub desek.

Bezpieczne przechowywanie opon wymaga zastosowania odpowiednich przyrządów. Pamiętajmy, że nie wolno przechowywać ogumienia wraz z obręczami w pozycji pionowej. Taka pozycja jest dozwolona jedynie wówczas, gdy opona będzie obracana przynajmniej co kilka tygodni. Dobrym rozwiązaniem może być wieszak na opony lub szeroko dostępny na rynku stojak pionowy albo poziomy. Pozwolą one bezpiecznie przechowywać ogumienie bez konieczności ich okresowego obracania czy codziennego doglądania. Oczywiście dotyczy to wyłącznie składowania opon z felgami. Samego ogumienia nie wolno wieszać na jakichkolwiek hakach, ponieważ może to doprowadzić do jego deformacji, a w efekcie do trwałego uszkodzenia opon. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie stojak poziomy lub pionowy i umieszczenie na nich kompletu opon. Dzięki nim ogumienie znajdzie się kilka centymetrów na ziemią w bezpiecznej pozycji. Stojak na koła samochodowe pozwoli również ochronić opony przed zanieczyszczeniami oraz znacząco ułatwi ich cykliczne obracanie.

Bezpieczne przechowywanie opon to istotna kwestia w prawidłowej obsłudze i eksploatacji każdego samochodu. W ofercie iParts.pl znajdziesz wysokiej klasy regał na opony, stojaki pionowe i poziome, a także wytrzymałe wieszaki na opony dostarczane przez renomowane firmy. Wszystkie dostępne produkty są fabrycznie nowe i posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty jakości. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, aby znaleźć odpowiednie narzędzie do przechowywania opon samochodowych.

Powiązane kategorie produktowe

Dostępne stojaki, wieszaki oraz regały na opony sprawią, że przechowywanie opon stanie się jeszcze bezpieczniejsze, praktyczniejsze i łatwiejsze w obsłudze. Zapytań o odpowiedni model stojaków do opon naszych doradców.  Gwarantujemy najniższe ceny rynkowe, fachową obsługę oraz natychmiastową realizację zamówienia.