Kompresory i pompki samochodowe

Znaleziono produktów: 19
Sortuj:
Widok:   
z 1

Pompki samochodowe i kompresory

Podobno to opony wygrywają wyścigi. Podobnie jest w życiu codziennym. Sprawne technicznie ogumienie decyduje w dużej mierze o bezpieczeństwie oraz odpowiedniej trakcji podczas jazdy i to ono pozwala na pokonanie samochodem z góry założonego dystansu. Jednak niedopompowana lub zbyt mocno napompowana opona negatywnie wpływa na zachowanie pojazdu na drodze, doprowadzając do szybszego zużycia się ogumienia. Systematyczna kontrola ciśnienia kół to podstawowy obowiązek każdego kierowcy. Pomóc może w tym dobrej klasy kompresor samochodowy.

Pompowanie koła w samochodzie

Utrzymanie prawidłowego poziomu ciśnienia w ogumieniu pozwala na zachowanie właściwej przyczepności samochodu na drodze. Poziom ten powinien się zgadzać z tym zalecanym przez producenta w instrukcji obsługi pojazdu. Sugerowane ciśnienie kół można również często znaleźć na naklejce znajdującej się na wewnętrznej powierzchni drzwi kierowcy. Pod koniec 2014 roku w życie weszła regulacja unijna ECE-R 64, zgodnie z którą wszystkie nowe samochody muszą posiadać na wyposażeniu system monitorowania ciśnienia kół TPMS.

Utrzymanie prawidłowego poziomu ciśnienia ogumienia w starszych typach aut spada bezpośrednio na barki kierowców. Większość z nich korzysta z kompresorów dostępnych na stacjach benzynowych. Ma to oczywiście swoje zalety, ale też wady. Minusem takiego rozwiązania jest na pewno to, że stacja nie podróżuje z nami i nie zawsze jest ona w okolicy akurat wówczas, gdy tego potrzebujemy. Ponadto kompresor samochodowy w takim punkcie nie zawsze jest dostępny, a jeśli jest to wielokrotnie bywa uszkodzony. Dlatego każdy przezorny i odpowiedzialny kierowca, a szczególnie ten, który pokonuje spore dystanse w ciągu roku, powinien mieć swój własny sprzęt pompujący.

Kompresor vs pompka samochodowa

Profesjonalny kompresor do samochodu to rodzaj sprężarki, za pomocą której można uzyskać powietrze pod dużym ciśnieniem. Najczęściej zakres ciśnienia kompresorów wynosi od 6 do 10 barów i jest to uzależnione od rodzaju urządzenia. Z kolei pompka samochodowa to niezwykle proste oraz niedrogie urządzenie, które jest w zasadzie bezawaryjne i nie wymaga zasilania, w przeciwieństwie do kompresora. Minusem pompki jest konieczność zaangażowania w jej działanie siły ludzkich mięśni i w zależności od rodzaju może to być pompka ręczna lub nożna. Kompresor samochodowy 12 V wystarczy podpiąć do instalacji elektrycznej pojazdu, aby skorzystać z jego możliwości w zasadzie bez naszego udziału. Wadą stosowania kompresorów jest to, że nie mogą one pracować w złą pogodę (np. ulewa czy śnieżyca), a także w większości przypadków bardzo szybko się nagrzewają. Pamiętajmy również, że kompresor samochodowy 12 V, nawet mimo wysokiego ciśnienia, może mieć problem z szybkim napompowaniem dużego koła. Dlatego też wybierając odpowiednie urządzenie, należy zwrócić uwagę na jego przepustowość liczoną w litrach a minutę.

Popularni producenci kompresorów i pompek samochodowych

  • Amtra
  • Auto-Welle
  • Mammooth

Pompowanie koła w samochodzie wymaga zastosowania odpowiednich jakościowo i wydajnościowo urządzeń. Posiadamy w ofercie doskonałe kompresory oraz pompki samochodowe dostarczane przez czołowych producentów tego typu asortymentu na świecie.  Wszystkie urządzenia są fabrycznie nowe i są objęte gwarancją producenta.

Powiązane kategorie produktowe

Zapraszamy do iParts.pl po najlepsze w swojej klasie kompresory samochodowe oraz pompki do kół w atrakcyjnej rynkowej cenie. Zapewniamy fachową pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu oraz szybką realizację zamówienia.