Łańcuchy śniegowe na opony

Znaleziono produktów: 156
Sortuj:
Widok:   
z 6

78,00 z VAT
Kod: IPRTSCKN40 Producent części: IPROTEC

80,00 z VAT
Kod: IPRTSCKN50 Producent części: IPROTEC

153,00 z VAT
Kod: IPRTSCKN70 Producent części: IPROTEC

163,00 z VAT
Kod: IPRTSCKN100 Producent części: IPROTEC

169,00 z VAT
Kod: IPRTSCKN120 Producent części: IPROTEC

84,00 z VAT
Kod: IPRTSCKN60 Producent części: IPROTEC

132,00 z VAT
Kod: SERVORS964 Producent części: PEWAG

132,00 z VAT
Kod: SERVORS977 Producent części: PEWAG

132,00 z VAT
Kod: SERVORS976 Producent części: PEWAG

132,00 z VAT
Kod: SERVORS974 Producent części: PEWAG

132,00 z VAT
Kod: SERVORS973 Producent części: PEWAG

132,00 z VAT
Kod: SERVORS967 Producent części: PEWAG

132,00 z VAT
Kod: SERVORS962 Producent części: PEWAG

132,00 z VAT
Kod: PROCOMPACT9130 Producent części: VERIGA

132,00 z VAT
Kod: PROCOMPACT9100 Producent części: VERIGA
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6  Następna  

Łańcuchy śniegowe na opony

W myśl polskich przepisów ruchu drogowego, łańcuchy śniegowe do samochodu nie są obowiązkowe. Jednak są miejsca na mapie Polski, gdzie poruszanie się bez nich byłoby niemożliwe. Szczególnie w rejonach górskich łańcuchy antypoślizgowe są niezbędne, a wręcz obowiązkowe. Są to miejsca specjalnie oznakowane znakiem C-18 oraz dodatkowymi tabliczkami od T-23a do T-23j, które informują o jaki dokładnie rodzaj pojazdów chodzi.

Łańcuch śniegowy w samochodzie

Zima to okres, w którym występują szczególnie trudne warunki jazdy. Łańcuchy na koła to wynalazek mający przede wszystkim na celu poprawę przyczepności kół na trudnej nawierzchni, a tym samym zwiększenie sterowności samochodu oraz bezpieczeństwa jazdy zwłaszcza pod kątem hamowania. Łańcuch śniegowy to łańcuch zbudowany najczęściej z dwóch sekcji odcinków obejmujących obrzeże opony samochodowej. Połączone są one ze sobą szeregiem łańcuchów lub płytek, które pokrywają poprzecznie bieżnik ogumienia. W wyniku ciężaru pojazdu łańcuch zostaje wgnieciony w miękkie podłoże zwiększając przyczepność koła. Łańcuchów śniegowych nie należy stosować na odcinkach dróg asfaltowych niezaśnieżonych lub nieoblodzonych.

Dobór łańcuchów antypoślizgowych

Łańcuchy śniegowe do samochodu można podzielić na łańcuchy zwykłe, łańcuchy samonapinające, łańcuchy z łatwym montażem (mocowane do koła oraz nakładane na koło), a także opaski tekstylne. Alternatywą dla nich są m.in. kable śnieżne, opony z kolcami, łańcuchy pająkowe, łańcuchy kompozytowe czy też łańcuchy w sprayu. Dobierając łańcuchy na koła, należy przede wszystkim dopasować je do rozmiaru opony, modelu samochodu oraz warunków, w jakich będzie on eksploatowany. Znaczna większość producentów auta zaleca konkretne parametry łańcuchów do swoich modeli, zwracają uwagę na wysokość ogniw czy średnicę drutu z jakiego wykonano sieć łańcucha. Jest to ważne ze względu na ilość miejsca, jakie znajduje się pomiędzy oponą a nadkolem pojazdu. Niektórzy producenci, zwłaszcza ci dostarczający samochody o sportowej charakterystyce, nie zalecają, a wręcz zabraniają używania łańcuchów antypoślizgowych. Zdarzają się również sytuacje, gdy większe felgi lub szersze opony uniemożliwiają założenie łańcuchów.

Bez względu na to, jaki łańcuch śniegowy wybierzemy, należy zwrócić uwagę, czy posiada on odpowiednie certyfikaty. Normy określające wymagania odnośnie łańcuchów śniegowych to przede wszystkim TÜV oraz Ö-norm. Pamiętajmy, że tylko markowe łańcuchy posiadające odpowiednie atesty są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo oraz właściwą trakcję samochodu w trudnych warunkach zimowych.

Popularni producenci łańcuchów śniegowych

  • Iprotec
  • Pewag
  • Jope
  • Veriga

Łańcuchy śniegowe do samochodu to skuteczne i konieczne rozwiązanie ułatwiające pracę zawieszenia pojazdu w trudnych, zimowych warunkach drogowych. W iParts.pl znajdziesz wszystkie rodzaje tego typu mocowań przeznaczone do każdego modelu auta. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki. Wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model i rocznik, a na końcu podaj wersję silnikową swojego auta. Nasz system w kilka sekund znajdzie to, czego szukasz.

Powiązane kategorie produktowe

Najlepsze, markowe łańcuchy antypoślizgowe tylko w iParts.pl! Pomożemy w doborze odpowiedniego asortymentu na ciężkie, zimowe warunki drogowe. Gwarantujemy najlepszą relację niskiej ceny do wysokiej jakości wszystkich dostępnych produktów.