Worki na opony

Znaleziono produktów: 7
Sortuj:
Widok:   
z 1

Pokrowiec na koło zapasowe Season (rozmiar M, kolor czarny)

29,00 z VAT
Kod: 534132064010 Producent części: KEGEL-BŁAŻUSIAK

Pokrowiec na koło zapasowe Season (rozmiar L, kolor czarny)

30,00 z VAT
Kod: 534142064010 Producent części: KEGEL-BŁAŻUSIAK

Pokrowce na koła 4xSeason (rozmiar XL, kolor czarny)

69,00 z VAT
Kod: 534222484010 Producent części: KEGEL-BŁAŻUSIAK

Pokrowce na koła 4xSeason (rozmiar L, kolor popielaty)

70,00 z VAT
Kod: 534212463020 Producent części: KEGEL-BŁAŻUSIAK

Worki na opony, rozmiar 100x90 - 100 sztuk

85,00 z VAT
Kod: WORKINAOPONY Producent części: IPARTS

Worki na opony, rozmiar 120x120 - 100 sztuk

264,00 z VAT
Kod: WORKINAOPONYXL Producent części: IPARTS

Worki i pokrowce na opony

W Polsce, zważywszy na panujący tu klimat, posiadanie dwóch kompletów opon jest czymś normalnym i powszechnie stosowanym. Założenie kompletu opon np. letnich wymusza na kierowcy konieczność zadbania o drugi zestaw kół zimowych, a więc odpowiedniego ich przechowywania do następnego sezonu. Jak zatem je zabezpieczyć przed sparceniem lub zniszczeniem. Odpowiedź jest prosta – pokrowce na opony.

Zabezpieczenie opon samochodowych

Właściwe przechowywanie opon decyduje o ich późniejszym stanie technicznym, od którego z kolei zależy ich żywotność oraz bezpieczeństwo samego prowadzenia pojazdu. W przypadku ogumienia samochodowego zalecane jest trzymanie ich z dala o dużego nasłonecznienia, źródeł ciepła oraz różnego rodzaju chemikaliów. Zabezpieczenie opon powinno opierać się przede wszystkim na zastosowaniu do tego odpowiednich elementów i narzędzi. Worki na opony to często stosowane produkty do transportowania oraz przechowywania zdemontowanych sezonowo części lub koła zapasowego. Nadają się one również doskonale jako elementy ochronne do sezonowego ogumienia, które chronią je przed szkodliwym oddziaływanie otoczenia, w tym zwłaszcza wilgoci, pyłu oraz światła ultrafioletowego.

Pokrowiec na koło samochodowe

Dostępne obecnie na rynku worki na opony różnią się od siebie zastosowanym materiałem produkcyjnym. Większość tego typu produktów powstaje z włókien syntetycznych, z wykorzystaniem gęstych i wodoodpornych tkanin namiotowych (np. poliester lub nylon). Tak wykonane pokrowce na opony po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, a przy tym są niezwykle lekkie. Oferowane pokrowce mają również różnorodną budowę. Dostępne są elementy zamknięte z zamykaniem na zamek błyskawiczny, które w pełni zakrywają opony oraz felgi, a także pokrowce otwarte przymocowywane za pomocą pasków, których zadaniem jest osłanianie wyłącznie samej opony. Oczywiście, rynek oferuje również worki na opony mogące przechowywać kilka kół na raz.

Podczas wyboru pokrowców do kół należy wziąć również pod uwagę to, w jakim miejscu opony samochodowe będą przechowywane. Pokrowce mogą być przeznaczone do użytku wewnętrznego lub zewnętrznego. Różnica między nimi polega głównie na wykorzystanym do ich budowy materiale. Zewnętrzne pokrowce na opony wykonane są najczęściej z twardszego tworzywa o dużej odporności na wilgoć oraz niskie temperatury. Zapewniają one optymalną ochronę przed skrajnymi warunkami pogodowymi, a także można jest z łatwością wyczyścić za pomocą np. myjki ciśnieniowej. Sprawdzą się one doskonale na zewnętrznych stojakach lub w nieocieplonych pomieszczeniach.

Popularni producenci pokrowców na koła

  • Kegel-Błażusiak
  • Mammoth

Właściwe zabezpieczenie opon ma kluczowe znaczenie dla kondycji technicznej oraz żywotności przechowywanego ogumienia samochodowego. Stosując wysokiej jakości worki na opony masz pewność, że koła będą się znakomicie spisywać w przyszłym sezonie. Nasze produkty są dostarczane przez czołowych producentów akcesoriów motoryzacyjnych, a ich jakość została potwierdzona odpowiednimi certyfikatami oraz atestami wytrzymałościowymi.

Powiązane kategorie produktowe

Pokrowiec na koło samochodowe w iParts.pl to niewielka inwestycja w jakość ogumienia oraz bezpieczeństwo jazdy. Służymy radą w doborze odpowiednich pokrowców do konkretnego typu kół. Zapewniamy najniższe rynkowe ceny oraz szybką realizację zamówienia.