Najpopularniejsi producenci

Zestaw montażowy haka holowniczego RAMEDER
Zestaw montażowy haka holowniczego WESTFALIA

FAQ

Ile kosztuje montaż haka holowniczego?

Usługa montażu haka holowniczego może w niektórych przypadkach kosztować tyle samo, co zakup nowego zestawu części. Oddając samochód do specjalistycznego warsztatu, celem montażu haka holowniczego, musimy liczyć się z kosztami w granicach 300-400 zł. Oczywiście cena ta może się różnić w zależności od rodzaju haka, który chcemy zamontować, modelu samochodu, a także samego warsztatu. Należy jednak pamiętać, że odpowiedni montaż haka jest bardzo ważny i ma realny wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Czy można samodzielnie zamontować hak holowniczy?

Zdecydowanie tak, można we własnym zakresie zamontować hak holowniczy. Do tego celu potrzebny będzie wolny czas, podstawowe narzędzia oraz nieco zdolności manualnych. Do zestawów haków dodawane są często instrukcje montażu do konkretnych modeli oraz wersji samochodów. Należy również pamiętać, że niezależnie od tego, kto montuje zestaw haka holowniczego, zawsze powinniśmy udać się na stację diagnostyczną w celu potwierdzenia jakości wykonania montażu.

Czy można jeździć samochodem z zamontowanym hakiem, bez przyczepy?

Polskie prawo nie uwzględnia konieczności zdejmowania haka holowniczego z samochodu, w czasie gdy nie ciągniemy przyczepki. Oznacza to, że hak może być na stałe zamontowany do naszego samochodu. Poza granicami naszego kraju, np. w Niemczech takie przepisy już jednak obowiązują, stąd w ostatnich latach pojawiają się często fabrycznie montowane zestawy haków holowniczych, które są zdejmowalne lub chowają się pod zderzakiem pojazdu. Być może za jakiś czas takie prawo wejdzie również w naszym kraju.

Ile kosztuje kompletny zestaw montażowy haka holowniczego?

Ceny zestawów montażowych haków holowniczych zaczynają się już od kilkuset złotych. W tej cenie możemy znaleźć produkty dedykowane do poszczególnych modeli samochodów, pochodzące od sprawdzonych dostawców i gwarantujące bardzo wysoką jakość wykonania. Jeśli szukacie Państwo idealnego zestawu haka holowniczego do swojego samochodu, to koniecznie zapoznajcie się z pełną ofertą sklepu internetowego iParts.pl. Z pewnością znajdziecie tutaj odpowiednie produkty dla swoich potrzeb.

Czy warto montować zestaw haka holowniczego do samochodu?

Montaż zestawu haka holowniczego do swojego samochodu sprawi, że auto będzie bardziej funkcjonalne. Możliwość przewozu towarów na przyczepie jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób pracujących w terenie lub potrzebujących od czasu do czasu przewieźć większe przedmioty. Dzięki możliwości zamontowania przyczepki nie ryzykujemy również zniszczeniem wnętrza naszego auta lub uszkodzeniem delikatnej tapicerki. Montaż haka holowniczego jest też świetną propozycją dla osób aktywnych fizycznie.