Promocje

41 zł
Cena katalogowa 59
FEBI BILSTEIN
Sworzeń wahacza do Citroena C4 1.2 THP 1.6 BlueHDi 1.6 HDi 1.6 THP 2.0 HDi
43 zł
Cena katalogowa 56
TRW
Sworzeń wahacza do Peugeota 307 1.6 1.4 2.0
38 zł
Cena katalogowa 48
TRW
Sworzeń wahacza do Dacii Logan 1.2 1.4 1.5 1.6
49 zł
Cena katalogowa 61
SKF
Sworzeń wahacza do Opla Astry G Astry H Merivy V
48 zł
Cena katalogowa 66
MEYLE
Sworzeń wahacza do Citroena Berlingo B9
50 zł
Cena katalogowa 69
LEMFÖRDER
Sworzeń wahacza do Volvo S40 I

Najpopularniejsi producenci

Sworzeń wahacza LEMFÖRDER
Sworzeń wahacza FEBI BILSTEIN
Sworzeń wahacza TRW
Sworzeń wahacza SKF
Sworzeń wahacza KAMOKA
Sworzeń wahacza DELPHI
Sworzeń wahacza MEYLE
Sworzeń wahacza DENCKERMANN

FAQ

Typowe usterki sworznia wahacza w samochodzie

Sworzeń podczas swojej pracy jest w ciągłym ruchu. Nie jest to wielki zakres, jednak jest mocno narażony na rozciąganie i ściskanie. Z czasem sworzeń może ulec zużyciu, element gumowy zaczyna pękać i tworzy się luz, który powoduje stukanie podczas jazdy po nierównościach.

Jak wymienić sworzeń wahacza w samochodzie?

Na początek należy zdjąć koło, a następnie odkręcić nakrętkę sworznia. Po wyjęciu go ze zwrotnicy należy usunąć go z wahacza i przystąpić do montażu nowego elementu. Pamiętajmy zawsze by miejsce po starej części dokładnie wyczyścić i przygotować na montaż nowego elementu.

Więcej: Jak wymienić sworzeń wahacza?

Jakie są objawy uszkodzenia sworznia wahacza?

Podstawowym objawem uszkodzenia sworznia wahacza jest głośne stukanie podczas jazdy po nierównościach. Z czasem się ono nasila, a zignorowanie tego objawu może doprowadzić do wybicia sworznia podczas jazdy, co z kolei doprowadzi do rozpięcia się wahacza ze zwrotnicą i wysunięcia koła.

Kiedy wymienić sworzeń wahacza na nowy?

Sworzeń wahacza należy wymienić jak najszybciej po zdiagnozowaniu jego usterki. Jest to ważny w konstrukcji zawieszenia element, który przy całkowitym jego zniszczeniu może doprowadzić do ogromnych szkód, a nawet wypadnięcia całego koła wraz z wahaczem.

Wymienić sworzeń, czy cały wahacz?

To jest indywidualna sprawa. Po wyjęciu sworznia musimy ocenić stan całego wahacza. Jeśli widzimy że cały wahacz wkrótce będzie do wymiany, jego tuleje również są wyrobione, to wtedy warto kupić kompletny wahacz i wymianę zrealizować od razu.

Ile kosztuje sworzeń wahacza?

Ceny sworzni wahaczy mieszczą się w zakresie od 10 do 100 zł. W naszym sklepie możesz znaleźć szeroki wybór sworzni pochodzących od wielu renomowanych producentów, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania i będą idealnie pasowały do Twojego samochodu.