Półoś oraz wał napędowy w iParts.pl!

iParts.pl posiada pełną ofertę półosi (wałów napędowych) do wszystkich modeli aut. W naszym sklepie dostępne są wyłącznie części renomowanych marek, które charakteryzują się najwyższą jakością i niezawodnością.

Półoś napędowa jest częścią układu napędowego samochodu. Jego funkcją jest łączenie skrzyni biegów (lub tylnego mostu) z piastą koła i przeniesienie momentu obrotowego z silnika na koło auta. Półoś zbudowana jest z dwóch przegubów oraz osi łączącej. Półosie często nazywane są wałami napędowymi.

Półosie występują jako sztywne bądź przegubowe. Rodzaj uzależniony jest od tego, czy przenoszą moment do kół napędowych kierowanych lub niekierowanych, a także od tego, czy koła te są zawieszone zależnie czy niezależnie.

Z kolei wał napędowy pełni rolę doprowadzania napędu do kół wtedy, kiedy moment obrotowy musi być przeniesiony z silnika umiejscowionego z przodu, na oś tylną (w samochodach z napędem RWD).

iParts.pl to miejsce, w którym znajdziesz półosie do każdego auta. Wśród ogromnej ilości części znajdujących się w naszym asortymencie, posiadamy wały napędowe producentów takich jak m.in. Lobro, Metelli, LPR czy GSP.

Wszystkie wały napędowe - półosie, dostępne na iParts.pl, są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

W celu dobrania odpowiedniego wału napędowego (półosi), wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model i rocznik, a na końcu - wersję silnikową (przykładowo: Honda → Civic V (EJ9, EK3/4) 1995.10-2001.03 → 1.4 i (EJ9) 90 KM).

iParts.pl - KontaktiParts.pl - Zalety

Zadbaj o układ napędowy Twojego samochodu, i już teraz zamów najlepszą półoś, dostępną tylko w iParts.pl!