Osłony elastyczne przegubów w iParts.pl

Osłona elastyczna przegubuPamiętajcie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Tak mówi mądre przysłowie, które sprawdza się także w przypadku samochodowych osłon elastycznych przegubów. Jeżeli osłona zostanie uszkodzona i szybko nie zareagujemy, to możemy być niemal pewni wysokich kosztów naprawy.

Co to jest przegub?

Obecnie produkowane samochody osobowe i lekkie dostawcze posiadają zwykle napęd na przednie koła, co wymusza z kolei stosowanie odpowiednich przegubów napędowych, które umożliwiają duży skręt oraz płynne przeniesienie napędu pod dużym kątem. Przegub, podobnie jak łożysko, jest elementem niezwykle precyzyjnym i jednocześnie bardzo delikatnym. Musi pracować w specjalnym smarze i być osłonięty osłoną, która zabezpiecza go przed zabrudzeniem. Po kilku latach eksploatacji guma traci jednak swoje właściwości, jest mniej elastyczna i może się rozerwać. W takim przypadku do przegubu dostaje się piasek i woda, które doprowadzają do uszkodzenia przegubu.

Nie zapominaj o osłonach przegubów

Osłona przegubu nie jest elementem zawieszenia z pierwszych stron gazet i portali motoryzacyjnych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że osłony elastyczne przegubów spełniają bardzo istotne zadanie – chronią bowiem bardzo kosztowny przegub. Osłony przegubów w iParts.pl to szczególna oferta, która gwarantuje najwyższy możliwy poziom jakości, ponieważ materiał z którego wykonane są osłony przegubów wytrzymuje rekordowo niskie temperatury.

Usterki osłon elastycznych przegubów

Awarie osłon, czyli najczęściej rozszczelnienie, powoduje, że smar przegubu siłą odśrodkową zostaje w trakcie jazdy wyrzucony na zewnątrz, a przegub zaczyna pracować na sucho. Nawet jeśli do wnętrza tego podzespołu nie dostanie się piasek, to przegub z uszkodzoną osłoną i tak zużyje się w znacznie przyśpieszonym tempie. W praktyce do wnętrza przegubu z uszkodzoną osłoną zanieczyszczenia dostają się jednak bardzo szybko. Od chwili uszkodzenia do zużycia całego przegubu mija zaledwie kilkanaście dni.

Najtańsze nie znaczy dobre

Warto pamiętać, że popularne, tanie osłony przegubów bardzo szybko ulegają zniszczeniu w niskich temperaturach, a oprócz tego są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne – odpryski kamieni od jezdni. Tanie zamienniki pękają także przy skrajnych obciążeniach na nierównościach, co ze względu na stan polskich dróg jest bardzo częste.

Sklep motoryzacyjny iParts.pl posiada bardzo bogatą ofertę elastycznych osłon przegubów. Tylko u nas znajdziecie produkty kompatybilne z niemal każdą marką samochodu. Oferujemy osłony przegubów renomowanych światowych producentów, między innymi takich jak Quinton Hazell, Original Imperium, Löbro, Lemförder czy Ruville.

Powiązane kategorie produktowe

Wszystkie oferowane przez nas części samochodowe są fabrycznie nowe, posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy) i spełniają wszelkie europejskie normy produkcyjne.

Jeśli chcesz wybrać osłony elastyczne przegubów do swojego pojazdu wystarczy, że wybierzesz markę samochodu z przedstawionego wyżej zestawienia, a następnie model, rocznik i na samym końcu wersję silnikową pojazdu.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie narażaj zawieszenia swojego samochodu na potencjalne usterki i zamów w iParts.pl nowe osłony elastyczne przegubów z dostawą do domu!

Najpopularniejsi producenci

Osłony elastyczne przegubów ORIGINAL IMPERIUM
Osłony elastyczne przegubów LÖBRO
Osłony elastyczne przegubów SPIDAN
Osłony elastyczne przegubów AKRON-MALÒ
Osłony elastyczne przegubów Metalcaucho
Osłony elastyczne przegubów HART
Osłony elastyczne przegubów BORG & BECK
Osłony elastyczne przegubów IPD
Osłony elastyczne przegubów HEPU

FAQ

Ile kosztują osłony elastyczne przegubów?

Osłony elastyczne przegubów odgrywają bardzo ważną rolę. Warto więc zadbać o ich stan, a w razie nawet najmniejszego ich uszkodzenia powinniśmy niezwłocznie wymienić je na nowe. Cena osłon elastycznych przegubów mieści się w zakresie od 10 do 110 zł.

Uszkodzona osłona przegubu, jak zdiagnozować?

Najprostszym sposobem będzie podniesienie samochodu na podnośniku i obejrzenie osłony ze wszystkich stron. Jeśli zobaczymy pęknięcie w jej strukturze to znaczy, że jest konieczna jej wymiana. Często pęknięcie związane jest z wyrzuceniem smaru znajdującego się w jej wnętrzu. Wtedy zobaczymy go na elementach zawieszenia tuż za kołem.

Czy muszę wymienić pękniętą osłonę przegubu?

Tak. Wymiana jest konieczna. Jeśli nie wymienimy tego elementu to wszelkie zabrudzenia, w tym piasek i pył dostaną się do wnętrza przegubu, gdzie w połączeniu ze smarem doprowadzą do jego szybkiego zużycia.

Dlaczego osłony przegubów pękają?

Osłony przegubów narażone są na spore obciążenia, a w dodatku warunki ich pracy są dość trudne. Wielokrotne naciąganie oraz ściskanie elementu gumowego po pewnym czasie doprowadza do jego zniszczenia i pęknięcia.

Smar widoczny w okolicach przegubu zewnętrznego, co się stało?

Prawdopodobnie uszkodzeniu uległa osłona przegubu. Po dłuższym okresie eksploatacji może dojść do jej pęknięcia i wyrzucenia smaru na zewnątrz. Czasem zdarza się również, że któraś z obejm znajdujących się na jej końcach ulegnie zerwaniu i smar również zostanie wyrzucony na zewnątrz.

Kiedy warto wymienić osłonę przegubu?

Osłonę przegubu należy wymienić zawsze wtedy, gdy zauważymy jakiekolwiek jej uszkodzenia lub gdy stwierdzimy, że jej stan w niedalekiej przyszłości doprowadzi do jej zniszczenia. Warto to robić również w sytuacji, gdy wymieniamy sam przegub.