Osłony elastyczne przegubów w iParts.pl

Pamiętajcie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Tak mówi mądre przysłowie, które sprawdza się także w przypadku samochodowych osłon elastycznych przegubów. Jeżeli osłona zostanie uszkodzona i szybko nie zareagujemy, to możemy być niemal pewni wysokich kosztów naprawy.

Co to jest przegub?

Obecnie produkowane samochody osobowe i lekkie dostawcze posiadają zwykle napęd na przednie koła, co wymusza z kolei stosowanie odpowiednich przegubów napędowych, które umożliwiają duży skręt oraz płynne przeniesienie napędu pod dużym kątem. Przegub, podobnie jak łożysko, jest elementem niezwykle precyzyjnym i jednocześnie bardzo delikatnym. Musi pracować w specjalnym smarze i być osłonięty osłoną, która zabezpiecza go przed zabrudzeniem. Po kilku latach eksploatacji guma traci jednak swoje właściwości, jest mniej elastyczna i może się rozerwać. W takim przypadku do przegubu dostaje się piasek i woda, które doprowadzają do uszkodzenia przegubu.

Nie zapominaj o osłonach przegubów

Osłona przegubu nie jest elementem zawieszenia z pierwszych stron gazet i portali motoryzacyjnych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że osłony elastyczne przegubów spełniają bardzo istotne zadanie – chronią bowiem bardzo kosztowny przegub. Osłony przegubów w iParts.pl to szczególna oferta, która gwarantuje najwyższy możliwy poziom jakości, ponieważ materiał z którego wykonane są osłony przegubów wytrzymuje rekordowo niskie temperatury.

Usterki osłon elastycznych przegubów

Awarie osłon, czyli najczęściej rozszczelnienie, powoduje, że smar przegubu siłą odśrodkową zostaje w trakcie jazdy wyrzucony na zewnątrz, a przegub zaczyna pracować na sucho. Nawet jeśli do wnętrza tego podzespołu nie dostanie się piasek, to przegub z uszkodzoną osłoną i tak zużyje się w znacznie przyśpieszonym tempie. W praktyce do wnętrza przegubu z uszkodzoną osłoną zanieczyszczenia dostają się jednak bardzo szybko. Od chwili uszkodzenia do zużycia całego przegubu mija zaledwie kilkanaście dni.

Najtańsze nie znaczy dobre

Warto pamiętać, że popularne, tanie osłony przegubów bardzo szybko ulegają zniszczeniu w niskich temperaturach, a oprócz tego są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne – odpryski kamieni od jezdni. Tanie zamienniki pękają także przy skrajnych obciążeniach na nierównościach, co ze względu na stan polskich dróg jest bardzo częste.

Sklep motoryzacyjny iParts.pl posiada bardzo bogatą ofertę elastycznych osłon przegubów. Tylko u nas znajdziecie produkty kompatybilne z niemal każdą marką samochodu. Oferujemy osłony przegubów renomowanych światowych producentów, między innymi takich jak Quinton Hazell, Original Imperium, Löbro, Lemförder czy Ruville.

Powiązane kategorie produktowe

Wszystkie oferowane przez nas części samochodowe są fabrycznie nowe, posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy) i spełniają wszelkie europejskie normy produkcyjne.

Jeśli chcesz wybrać osłony elastyczne przegubów do swojego pojazdu wystarczy, że wybierzesz markę samochodu z przedstawionego wyżej zestawienia, a następnie model, rocznik i na samym końcu wersję silnikową pojazdu.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie narażaj zawieszenia swojego samochodu na potencjalne usterki i zamów w iParts.pl nowe osłony elastyczne przegubów z dostawą do domu!