Wybierz model samochodu marki Chrysler

Kilka zdań o marce Chrysler

ChryslerNarodziny marki Chrysler to przełom roku 1924-25, który od samego początku były bardzo intensywny dla nowo powstałej korporacji. Założycielem był młody ówczesny maszynista Walter P. Chrysler, który otrzymał pracę w zakładzie motoryzacyjnym Buick Motors. Dzięki wytrwałej pracy w owej firmie otrzymał on w bardzo szybkim tempie awans na stanowisko szefa produkcji w fabryce w miejscowości Flint stanu Michigan, a następnie prezesa. Po dość długiej pracy w fabryce, w 1919 roku, kiedy miał już 45 lat, postanowił odejść na emeryturę. 

Mimo dość młodego wieku posiadał on bardzo duże doświadczenie w branży motoryzacyjnej, które zostało zauważone przez firmę Maxwell Motor company, popadającej w dość głęboki kryzys. Otrzymał on stanowisko szefa, którego zadaniem było postawienie firmy na nogi. Zaledwie trzy lata później dzięki Walterowi przedsiębiorstwo zaczęło przynosić bardzo wysokie zyski, a pierwszym owocem jego zaangażowania był Chrysler Six. Model ten dał właścicielowi jasny sygnał do jeszcze większej ekspansji firmy. Od 1925 r. szef firmy postanowił sygnować samochody wychodzące z fabryki, własnym nazwiskiem. Był to początek Chrysler Corporation, jednej z najbardziej innowacyjnej marki. 

Marka była jedną z najszybciej rozwijających się firm motoryzacyjnych w Ameryce, a wzrost produkcji zapewnił koncernowi drugą pozycję w tym kraju. 7 lipca 1928 zaprezentowany został pierwszy tani samochód nowej marki Plymouth należącej do Chryslera. W czasie II wojny światowej Chrysler Corp. przestawiła produkcję na potrzeby Amerykańskiej armii, a po niej dokonał szeregu osiągnięć w zakresie nowoczesnej konstrukcji i stylizacji samochodów.

Grupa Chrysler ma bardzo mocne tradycje konstruowania i produkowania pięknych i atrakcyjnych pojazdów studyjnych. Produkcja tych zaawansowanych technologicznie aut zapewniła marce Chrysler dzisiejszą pozycję lidera w zakresie stylizacji samochodów. Bardzo pozytywne przyjęcie projektów studyjnych samochodów Viper i PT Cruiser zaowocowały ich wejście do produkcji. Projekty tego typu pozwalają też konstruktorom na testowanie najnowszych technologii oraz części Chrysler w realnie działających samochodach.

Obecnie koncern produkuje samochody takich marek jak: Dodge, Eagle, Jeep oraz Lancia.

Sklep internetowy iParts.pl oferuje części samochodowe Chrysler do wszystkich dostępnych obecnie na rynku motoryzacyjnym modeli tej amerykańskiej marki. Wszystkie auto części Chrysler oferowane przez iParts.pl posiadają wszelkie międzynarodowe atesty jakości oraz bezpieczeństwa.

Jesteś zainteresowany kupnem części do Chryslera? Jeśli tak, wybierz część z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową swojego samochodu.

 

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Zamówienia można składać telefonicznie, przy pomocy poczty elektronicznej (e-mail) lub online 24h /dobę na stronie naszego sklepu internetowego

Nie pozwól aby Twoje auto było niesprawne - zamów w iParts.pl nowe części do Twojego samochodu w najatrakcyjniejszych cenach z bezpłatną dostawą do domu!

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z USA. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów amerykańskich.

Najważniejsze informacje o pierścieniach tłokowych

Pierścienie tłokowePierścienie tłokowe stanowią elementy uszczelniające, których głównym zadaniem jest oddzielanie komory spalania silnika spalinowego od skrzyni korbowej. W większości przypadków, pierścienie tłokowe wykonane są z żeliwa, a ich powierzchnia robocza jest chromowana lub pokryta molibdenem. Pierścień tłokowy jest przecięty w połowie ...

Sprawdź Pierścienie tłokowe - zestaw