Części samochodowe do Audi A6 4F2, C6

Audi A6 C6 to trzecia generacja modelu A6, której konstrukcja opiera się na płycie podłogowej C6. Prezentacja tej wersji „A-szóstki” miała miejsce w 2004 roku. Auto w błyskawicznym tempie zyskało uznanie wśród kierowców i już w 2005 roku zwyciężyło w plebiscycie na Światowy Samochód Roku.Niemiecki koncern właśnie w tym samochodzie zastosował po raz pierwszy system Multi Media Interface, którego zadaniem jest nawigacja po wszystkich funkcjach multimedialnych znajdujących się w pojeździe. To jednak nie koniec innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w C6. Zmiany pojawiły się także w układzie napędowym, wprowadzono silniki wykorzystujące technologię Fuel Stratified Injection (FSI). Cztery lata po premierze, a więc w 2008 roku Audi A6 C6 zostało poddane liftingowi. Zmiany dotyczyły świateł, gdzie wprowadzono diody LED z przodu i z tyłu oraz napędu. 

Pierwsza generacja "A-szóstki" oznaczona była symbolem C4 i została zaprezentowana w 1994 roku. Oficjalnej prezentacji Audi A6 C4 towarzyszyło przedstawienie światu motoryzacyjnemu nowych, 4-cylindrowych silników benzynowych – 20 zaworowy motor o pojemności 1.8 litra i 30 zaworowa jednostka napędowa 2.8 l. W 1997 wraz za zakończeniem produkcji Audi A6 C4 swój debiut zaliczyła druga generacja samochodu niemieckiego producenta. „A-szóstka” oznaczona symbolem C5 różniła się od swojej poprzedniej wersji przede wszystkim nową płytą podłogową. Ponadto gama silników została wzbogacona o kilka nowych jednostek napędowych, dostępne były dwie wersje napędowe (na przednią oś lub 4x4). Samochód został poddany liftingowi w 2002 roku, który obejmował m.in. zmiany świateł, grilla i wydechu. 

Obecnie najnowszą wersją na rynku motoryzacyjnym jest Audi A6 C7, którego produkcję rozpoczęto w roku 2011. W przypadku tej generacji wykorzystano płytę podłogową Volkswagen MLB. Podobnie jak w przypadku poprzednich generacji poszerzona została oferta silnikowa. Tym razem niemiecki producent oferuje nowy, podwójnie doładowany, wysokoprężny silnik o mocy ponad 300 koni mechanicznych i pojemności 3 litrów. Wzbogacono również ofertę przekładni – pojawiła się skrzynia S-Tronic (7-stopniowa). Kupując Audi A6 C7 można wybrać poszczególne systemy elektroniczne w jakie zostanie wyposażony samochód, są to m.in.: Lane Assist, Multi Media Interface, Wi-Fi, Head-up Display.

Posiadamy także ofertę do innych modeli Audi A6. Sprawdź części do Audi A6.

Klocki Hamulcowe w iParts.pl!

Klocki hamulcoweKlocki hamulcowe stanowią jeden z podstawowych elementów układu hamulcowego pojazdu. Są one częścią hamulca tarczowego, który składa się z okładziny cierniowej współdziałającej z tarczą oraz jej metalową podstawą. ...

Sprawdź Klocki hamulcowe