Części samochodowe do Audi A4 B6

Audi A4 to samochód klasy średniej (autosegment D) zaliczany do modeli premium. Pierwszy model Audi A4, z kodowym oznaczeniem B5, wyprodukowano w 1994 roku. Produkcję tej generacji zakończono ostatecznie w roku 2001, w rok po premierze pierwszego egzemplarza Audi A4 B6, czyli modelu drugiej generacji.

Podstawą konstrukcyjną, na której powstał model Audi A4 B6, była płyta podłogowa PL46. Jeśli chodzi o nadwozie, model B6 stosunkowo niewiele różni się od jego poprzedniej generacji. Z całą pewnością cechowała go ta sama klasyczna linia, typowa dla limuzyn tego segmentu. Bryła nadwozia, w stosunku do wersji B5, wyraźnie nabrała masy, sprawiając wrażenie cięższej i solidniejszej, ale też nadawała autu wizualnie większej stabilności i komfortu.

Oprócz czysto estetycznej zmiany nadwozia, powiększono również wnętrze samochodu, dając kierowcy i pasażerom większą swobodę i więcej miejsca na nogi. Zmianie uległy także właściwości jezdne tego modelu. W porównaniu do poprzedniej generacji, Audi A4 B6 wyraźnie lepiej się prowadzi, zapewniając większe bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Wpływ na to miała między innymi zmiana materiału, z którego wykonano zawieszenie. W przypadku drugiej generacji A4 (B6), zawieszenie wykonywano bowiem z lekkiego i trwałego aluminium. Co więcej, poprawiono również systemy zapewniające bezpieczeństwo. W Audi A4 B6 mamy więc do dyspozycji nie tylko układ ESP, ale też wspomaganie hamulców oraz boczne poduszki powietrzne. Produkcję drugiej generacji Audi A4 zakończono ostatecznie w 2006 roku.

Posiadamy także ofertę do innych modeli Audi A4. Sprawdź części do Audi A4.

Klocki Hamulcowe w iParts.pl!

Klocki hamulcoweKlocki hamulcowe stanowią jeden z podstawowych elementów układu hamulcowego pojazdu. Są one częścią hamulca tarczowego, który składa się z okładziny cierniowej współdziałającej z tarczą oraz jej metalową podstawą. ...

Sprawdź Klocki hamulcowe