Promocje

20 zł
Cena katalogowa 29
BOSCH
Filtr oleju Bosch montowany w samochodach Audi, Ford, Seat, Skoda, Volkswagen. Kod: 1457429619.
10 zł
Cena katalogowa 19
FILTRON
Filtr oleju firmy Filtron do popularnych modeli marek Chevrolet, Daewoo, Lada, Opel, Saab i Vauxhall
14 zł
Cena katalogowa 29
FILTRON
Filtr oleju firmy Filtron do samochodów Alfa Romeo, Jeep, Mitsubishi, Nissan, Opel, Renault, Volvo.
14 zł
Cena katalogowa 19
FILTRON
Filtr oleju firmy Filtron do samochodów Audi, Seat, Skoda, Volkswagen. Kod produktu: OP641.

Najlepsze Filtry Oleju tylko w iParts.pl

Filtr olejuFiltr oleju to część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju dostaje się bowiem wiele zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest jego dokładna filtracja i zatrzymanie wszelkich nieczystości dostarczanych wraz z powietrzem i paliwem. 

Rodzaje filtrów oleju 

Wyróżnia się dwa podstawowe typy filtrów oleju: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Puszkowy filtr oleju złożony jest z obudowy filtra oraz wkładu. W momencie zmiany tego rodzaju filtra, konieczna jest wymiana obydwóch elementów. Z kolei wkłady filtrów oleju mogą być umieszczane bezpośrednio w obudowie bądź też zostać zintegrowane w silniku. W ich przypadku wymianie podlega tylko wkład olejowy, dzięki czemu są uznawane za rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać jednak o idealnym dopasowaniu wkładu – tylko wtedy filtr będzie szczelny i wolny od wycieków. 

Nieszczelność filtru oleju 

Najczęstszym problem w przypadku takiego filtru jest jego nieszczelność. Wtedy też olej, który powinien przepływać przez medium filtracyjne, przemieszcza się przez powstałe szczeliny, przez co niemożliwa jest jego filtracja. Taki filtr powinien zostać od razu wymieniony, gdyż nie będzie on spełniał swojej zasadniczej funkcji i może skutkować nawet zatarciem silnika. Przy wyborze konkretnego produkty należy zatem zawsze sprawdzać jakość jego wykonania. 

Wymiana filtru oleju 

Regularna wymiana filtru oleju jest bardzo istotną kwestią. Nie bez przyczyny jest on najczęściej wymienianym filtrem w samochodzie. Smaruje one bowiem wszystkie współpracujące części silnika, przeciwdziała powstawaniu korozji, odprowadza ciepło oraz usuwa znajdujące się w silniku osady. Jedną z podstawowych oznak zużycia filtra jest podwyższenie poziomu lepkości oleju. Jazda ze zużytym filtrem nie tylko przyczynia się do spadku mocy silnika oraz wzrostu poziomu zużycia paliwa, ale również, w ekstremalnych przypadkach, może powodować jego awarię. Dlatego też filtry oleju należy wymieniać za każdym razem, kiedy ma miejsce wymiana oleju silnikowego.

Należy mieć również na uwadze, iż każdy filtr ma określoną pojemność. W sytuacji, gdy jest on pełny, wychwycone zanieczyszczenie zatykają strukturę medium filtracyjnego, co prowadzi do wzrostu różnicy ciśnienia między stroną napływową a wnętrzem wkładu. Jest to sytuacja wysoce niebezpieczna, dlatego też bezwzględnie należy przestrzegać określonych przed producenta pojazdu okresów eksploatacyjnych.

Sklep internetowy iParts.pl posiada bogatą ofertę filtrów oleju, pośród której można znaleźć całą gamę produktów do praktycznie każdej marki samochodu. Oferujemy filtry oleju najlepszych światowych wytwórców, między innymi takich jak Bosch, Filtron, Mann-Filter czy Hengst.

Wszystkie oferowane przez nas filtry oleju są fabrycznie nowe, posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy) i spełniają wszelkie europejskie normy produkcyjne.

Jeśli chcesz wybrać odpowiedni filtr oleju do swojego samochodu, wybierz markę auta z przedstawionego wyżej zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

iParts.pl - KontaktiParts.pl - Zalety

Nie narażaj swojego silnika na potencjalne usterki, i zamów w iParts.pl nowy filtr oleju do swojego samochodu z dostawą do domu!