Filtr z węglem aktywnym

Niestety, każdy kierowca spędzający kilka godzin dziennie w samochodzie jest szczególnie narażony na działanie niezwykle szkodliwych tlenków azotu NOx. Są to związki chemiczne, uważane za dziesięciokrotnie bardziej niebezpieczne dla zdrowia niż tlenek węgla, oraz kilkukrotnie do dwutlenku siarki. Ich głównym źródłem są procesy spalania paliwa, związane przede wszystkim z ruchem samochodowym. Skuteczną barierą chroniącą kierowcę oraz pasażerów samochodu przed zanieczyszczeniami powietrza, w tym tlenkami NOx jest odpowiedni filtr kabinowy, najlepiej z aktywnym węglem.

Filtr kabinowy z węglem aktywnym

Filtr z węglem aktywnym ma za zadanie zatrzymanie cząstek stałych i aerozoli ze skutecznością zwykłego filtra, ale dodatkowo filtruje wpadające powietrze ze szkodliwych gazów i grzybów. Zbudowany jest z dwóch warstw syntetycznej włókniny, pomiędzy którymi znajduje się granulat węgla aktywnego. Węgiel aktywny posiada porowatą strukturę zbliżoną do grafitu. Przyciąga on szkodliwe gazy do swojej powierzchni dzięki zjawisku adsorpcji. Powstały również filtry, które oprócz aktywnego węgla – mają także warstwę polifenolu, który jest doskonałą zaporą od spalin samochodowych, w tym rakotwórczych cząstek stałych, a także alergenów i grzybów.

Filtr z węglem aktywnym

Według niezależnych badań, montaż filtra kabinowego z aktywnym węglem w samochodzie pozwala zredukować tlenek azotu w dostającym się do kabiny powietrzu aż o 92 proc., a także zatrzymać do 98 proc. wszystkich zanieczyszczeń, pyłków oraz alergenów. Filtr z aktywnym węglem zapewnia również skuteczne pochłanianie wszelkich nieprzyjemnych zapachów oraz gazów. Cechuje się on dużą powierzchnią absorbującą, a więc jest w stanie pochłonąć znacznie większą ilość nawet bardzo niewielkich obiektów niż tradycyjny filtr kabinowy, montowany zazwyczaj fabrycznie w aucie.

Aby zapewnić sobie odpowiednią jakość powietrza w kokpicie samochodu, filtr kabinowy musi być systematycznie wymieniany. Przyjmuje się, że taka wymiana powinna zostać wykonana po przejechaniu średnio 15 tys. kilometrów lub co najmniej raz w roku. Najlepszą porą do założenia nowego filtra kabinowego z aktywnym węglem jest wiosna.

Wydajne filtry z węglem aktywnym w iParts.pl

Jeżeli szukasz wysokiej jakości filtra, który zapewni zdrową jakość powietrza w Twoim samochodzie, z dala od tlenków azotu, węgla i innych niebezpiecznych zanieczyszczeń, oferta iParts.pl przypadnie Ci do gustu. Oferujemy filtry z aktywnym węglem do praktycznie każdego modelu samochodu w najniższych rynkowych cenach. Nasze produkty pochodzą wyłącznie do sprawdzonych producentów i posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty jakości i homologacje.

Węglowy filtr kabinowy - dlaczego tylko taki powinieneś używać w swoim aucie?


Powiązane cechy

 • Rodzaj filtra -> Filtr pyłowy dokładnego oczyszczania (PM 2.5)
 • Rodzaj filtra -> z działaniem grzybobójczym
 • Rodzaj filtra -> z działaniem antybakteryjnym
 • Rodzaj filtra -> Filtr z węglem aktywowanym i polifenolem

  • Przykładowe pytania

   • Co to jest Filtr z węglem aktywnym?
   • Filtr z węglem aktywnym w samochodzie
   • Jak działa Filtr z węglem aktywnym?