Wybierz model samochodu marki Yugo

Nowe części do Yugo w iParts.pl

Yugo to serbska marka samochodów osobowych wykorzystywana i produkowana przez koncern Zastava, który od początku XXI wieku należy do koncernu Fiata, a od 2008 roku nosi nazwę Fiat Automobili Srbija. Została ona stworzona w 1984 roku w fabryce Auto Zavodi Crvena Zastava w Kragujevacu. Wspomniane zakłady zostały przebudowane w 1953 roku specjalnie na potrzeby produkcji samochodów – wcześniej wytwarzany był tam sprzęt na potrzeby armii serbskiej. 

Od 1954 roku w fabryce AZCZ produkowane były samochody o nazwie Zastava, które w 1984 roku zastąpione zostały przez Yugo. Zmiana nazwy samochodów z Zastava na Yugo powiązana była z planami eksportu tych samochodów na rynek motoryzacyjny w Stanach Zjednoczonych, który rozpoczęto w 1985 roku. Pod nową nazwą samochody Zastava/Yugo eksportowane były przez 16 lat, aż do 2001 roku – wówczas decyzją szefostwa serbskiego koncernu powrócono do historycznej i tradycyjnej nazwy – Zastava. 

Potrzebujesz części do Yugo? Możesz je znaleźć w ofercie naszego sklepu. Zapytaj o części i złóż zamówienie kontaktując się z naszym konsultantem:

Zamów części Yugo